Młodzi luteranie ze Szwecji w Polsce

wto, 20 cze 2006, 18:21:52

Autor: Bartek

W dniach 16-18 czerwca grupa młodzieży z Luterańskiego Kościoła Szwecji przebywała w parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku. Gości przywitał miejscowy proboszcz ks. Jan Byrt, który to zajął się organizacją całego integracyjnego przedsięwzięcia. Pastor tamtejszego zboru zapoznał młodych z problematyką KEA oraz strukturą organizacyjną na obszarze całego kraju. Podczas pobytu w Polsce młodzi spadkobiercy reformacji zwiedzili: Malbork, Gdańsk, Gdynię, Warszawę, Częstochowę, Oświęcim, Wadowice, Kraków oraz tereny Beskidu Śląskiego.

W napiętym, a jakże bogatym planie znaleziono czas na spotkanie z młodzieżą ewangelicką ze Starego Bielska i Szczyrku. Owe spotkani urozmaiciły wspólne modlitwy, śpiew i ognisko. Żegnają gości ze Skandynawii pastor Byrt powiedział „Rzadko, kiedy dochodzi do spotkań międzynarodowych wśród młodych ludzi. Trzeba jednak korzystać z takich okazji wymiany doświadczeń oraz zapoznawania się z realiami życia ewangelików w różnych częściach Europy i świata. W obecnej dobie jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ przeszkody nie stanowią ani granice państwowe ani bariery językowe”.

KEA w RP współpracuje z KSz na wielu płaszczyznach. Od lat organizowane są obozy integracyjne młodzieży, których celem jest wspólna integracja, uwielbienie Pana oraz zapoznanie się z stacją luteran w danym kraju.

Za: luteranie.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060620182152504