Pielgrzym do wynajęcia

wto, 27 cze 2006, 19:15:56

Autor: Izabela Okrój-Hernik

W archidiecezji lubelskiej księża wpadli na ciekawy pomysł. Jeżeli ktoś nie ma czasu, aby wziąć udział w pielgrzymce, może opłacić jej koszty osobom, których na to nie stać. Osoby, które będą uczestniczyć w pielgrzymce dzięki swoim fundatorom mają się modlić w ich intencjach - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Pomysłodawcą uruchomienia funduszu pod nazwą "Idę z Tobą" jest ksiądz Mirosław Ładniak z Lublina, który zaobserwował, że dla wielu osób kwota, którą należy zapłacić za udział w pielgrzymce jest zbyt wysoka. Ksiądz chciał pomóc osobom będącym w trudnej sytuacji materialnej.

Każda osoba, która ma problemy finansowe, a ma ochotę wziąć udział w pielgrzymce powinna się zgłosić do swojego proboszcza, który zapisze ją na listę chętnych. Istnieje również druga lista, na którą wpisuje się tych, którzy chcieliby pójść do Częstochowy, jednak nie mają na to czasu. Proboszczowie pomagają następnie skontaktować się obu osobom oraz sprawdzają, czy osoba, która się do nich zgłosiła rzeczywiście potrzebuje finansowej pomocy. Osoby, której pójdą na pielgrzymkę, za którą zapłaci fundator będą się modlić w intencji przez niego wskazanej oraz z pielgrzymki wyśle kartkę z podziękowaniami.

Ksiądz Mirosław Ładniak chce aby fundusz miał stałe miejsce w organizacji pielgrzymek. Pomysłodawca akcji liczy także, że fundatorzy będą pomagać innym również po pielgrzymce.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060627191556732