Kolejne odroczenie procesu Oriany Fallaci

wto, 27 cze 2006, 23:28:00

Autor: Jerzy Piątek

Proces przeciwko słynnej włoskiej publicystce Orianie Fallaci o lżenie islamu, który toczy się przed sądem w Bergamo, został po raz przesunięty – tym razem aż do grudnia. Powód – oskarżona pisarka i publicystka nie stawiła się przed sądem. Mieszka w Nowym Jorku i jest ciężko chora na raka.

Doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez pisarkę złożył w maju ubiegłego roku Adel Smith, przewodniczący włoskiej gminy muzułmańskiej. Adwokat Smitha oskarżył Fallaci o "nawoływanie do waśni pomiędzy religiami", co jest we Włoszech przestępstwem.

Smith poczuł się obrażony książką pt. „Siła rozumu”, w której słynna pisarka próbuje udowodnić, że Unia Europejska jest powoli podbijana przez islam. Fallaci używa pod adresem Muzułmanów niezwykle ostre słowa – pisze o islamie, że „jest to„bajoro”, w którym nie ma życia i rozwoju, a głównym celem islamskich idei jest śmierć.

Oriana Fallaci ma 76 lat uważana jest za najlepszą dziennikarkę XX wieku. Wsławiła się m.in. wywiadem z ajatollahem Chomeinim. Po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku napisała pełen emocji esej „Wściekłość i duma”, w którym ostrzega Zachód przed agresją islamu.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060627232852608