Volvo dla Papieża

czw, 29 cze 2006, 16:29:30

Autor: Mirosław Miarczyński

Papież Benedykt XVI otrzymał nowe Volvo XC90. Przekazanie samochodu nastąpiło podczas specjalnej audiencji Ojca Świętego z przedstawicielami Volvo Cars, która odbyła się 28 czerwca.

Samochód został przygotowany specjalnie na potrzeby Ojca Świętego i wyposażony w najmocniejszą jednostkę silnikową – V8. Volvo XC90 Papieżą Benedykta XVI ma ciemnoniebieski kolor i jasne wnętrze.

Samochód został zaprojektowany i zbudowany z myślą nie tylko o bezpieczeństwie pasażerów Volvo XC90, ale również osób biorących udział w ewentualnym wypadku – pieszych i użytkowników innych pojazdów.

„Jesteśmy absolutnie dumni i szczęśliwi, że mamy okazję przekazać nasz samochód Jego Świątobliwości Papieżowi Benedyktowi XVI. Bezpieczeństwo od zawsze jest jedną z naczelnych wartości Volvo, co której nie uznajemy żadnych kompromisów. Trudno sobie wyobrazić lepsze uznanie naszego głębokie zaangażowanie w ochronę życia ludzkiego”, powiedział Pascal Bellemans, Prezes Volvo Auto Italia.

Volvo XC90, które swoją premierę miało na przełomie 2002 i 2003 roku, jest flagowym modelem Volvo Car Corporation. Obecnie zmodernizowana wersja XC90 wkracza na polskim rynku.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060629162930164