Dzieła papieża w każdej szkole

pią, 30 cze 2006, 16:37:00

Autor: Marcin Pijaczyński

Ministerstwo Edukacji chce kupić dla wszystkich techników i liceów w Polsce 15-tomowy zbiór dzieł Jana Pawła II. Koszt tej akcji to 19 mln zł - informuje "Gazeta Wyborcza". Roman Giertych twierdzi, że doniesienia dziennika są nieprawdziwe, a jego resort szuka sponsora chętnego do podarowania szkołom dzieł papieża.

15-tomowy zbiór "Jan Paweł II - dzieła zebrane" jest jednym z najnowszych projektów specjalizującego się w książkach religijnych krakowskiego wydawnictwa M. Ministerstwo otrzymało z wydawnictwa ofertę sprzedaży dzieł Jana Pawła II dla szkół.

Zbiór objęli patronatem metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i prezydent Lech Kaczyński. Błogosławieństwo napisał papież Benedykt XVI. Dwa pierwsze tomy będzie można kupić jeszcze w tym roku.

Z informacji "GW" wynika, ze rozmowy pomiędzy MEN a wydawnictwem M są już na finiszu. Koszt całego zbioru dla jednej szkoły to 1125 zł.

- Trwają negocjacje z wydawnictwem, ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, bo nie wiemy, jakie będą możliwości budżetowe. Minister Giertych jest jednak przekonany, że dzieła Papieża powinny się znaleźć w szkołach, bo są cenne i tego warte - mówi w wypowiedzi dla dziennika rzeczniczka ministerstwa Kaja Małecka.

Szef resortu edukacji zorganizował konferencję prasową, na której dowodził, że w budżecie ministerstwa nie ma środków na sfinansowanie inicjatywy. Poszukiwany jest natomiast sponsor, który zechciałby kupić dzieła Jana Pawła II dla polskich szkół.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060630163744985