Rozpoczął się IX Song of Songs Fetival

pią, 30 cze 2006, 17:28:27

Autor: Karol Kucharski

Występem australijskiego zespołu „New ID” rozpoczął się 30 czerwca o godz. 16 w ogródku przy Dworze Mieszczańskim w Toruniu IX Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Song of Songs”. Tradycyjnie rozpoczął się konkursem debiutujących zespołów, które walczą o nagrodę główną, nagranie profesjonalnego teledysku.

O nagrodę główną, nagranie profesjonalnego teledysku, zmaga się 7 zakwalifikowanych spośród 30 zgłoszonych do konkursu zespołów. Po raz pierwszy, jury festiwalowe przyzna także nagrodę za drugie miejsce. Będzie nią nagranie singla w profesjonalnym studiu nagraniowym. Laureat trzeciego miejsca, wystąpi w nagrodę „na żywo” w programie TVP1 „Między Ziemią a Niebem” w niedzielę, 2 lipca o godz. 12.

Występy ocenia 6-osobowe jury. Na członków jury zostali powołani: Janusz Yanina Iwański, muzyk, kompozytor, współtwórca listy przebojów muzyki chrześcijańskiej „Muzyczne DarY”; Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” i Magazynu Muzycznego „Ruah”, autor „Radykalnych” i innych książek; Grzegorz Sadurski, reżyser telewizyjny, współtwórca programów Redakcji Katolickiej TVP i Dariusz Walichniewicz, muzyk, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu. W tym roku do grona jury zaproszono także przedstawiciela publiczności. Została nim dziewiętnastoletnia Katarzyna Brzozowska z Regimina, która przyjechała na festiwal po raz drugi.

Ogłoszenie wyników nastąpi ok. godz. 20 na dużej scenie festiwalowej w fosie toruńskiego zamku.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060630172827288