Polacy o dyskryminacji homoseksualistów

pon, 3 lip 2006, 20:50:41

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Z sondażu przeprowadzonego przez "Rzeczpospolitą" wynika, że dla większości Polaków nie ma znaczenia orientacja seksualna innych osób. Rodacy nie zgadzają się jednak na małżeństwa osób jeden płci oraz na adopcję dzieci przez takie osoby. Polacy są również zdania, że orientacja seksualna jest sprawą prywatną każdego człowieka.

Ankietowanych zapytano, czy w Polsce homoseksualiści są dyskryminowani. 36 procent respondentów uznało, że tak, natomiast co czwarty badany (23 procent) był zdania, że są oni traktowani tak samo, jak inni obywatele. 15 procent nie miało zdania na ten temat.

77 procent Polaków twierdzi natomiast, że w naszym kraju osoby tej samej płci nie powinny zawierać małżeństwa. 18 procent badanych ma przeciwną opinię w tej sprawie. Polacy nie zgadzają się również na związki partnerskie homoseksualistów. Taką opinię wyraziło 57 procent badanych, a 35 procent miało odmienne zdanie na ten temat.

Zdecydowana większość Polaków, bo aż 92 procent sprzeciwia się adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Za taką adopcją opowiedziało się jedynie 5 procent respondentów, a 3 procent nie wyraziło swojej opinii w tej sprawie.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060703205041340