Białoruscy prawosławni modlą się o deszcz

nie, 16 lip 2006, 23:03:27

Autor: Bartek

”Aby Pan zesłał warunki pogodowe, sprzyjające dojrzewaniu zbóż"- tak od pewnego czasu modłą się prawosławni w cerkwiach na Białorusi.

Od dłuższego czasu w cerkwiach prawosławnych na terenie całej Białorusi tj.: miasta i wsie odprawiane są nabożeństwa w intencji rychłych opadów deszczu poinformowała białoruska agencja prasowa i władze zwierzchnie - Miński Zarząd Diecezjalny Białoruskiego Kościoła Prawosławnego (Patriarchatu Moskiewskiego). Każda parafia niezależnie decyduje wszczęciu modlitewnej interwencji” w sprawie opadów atmosferycznych. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, ponieważ główna stacja meteorologiczna zapowiedziała znaczne obniżenie temperatury powietrza w najbliższym czasie.

Po upadku ZSRR, w byłych krajach związkowych rośnie zainteresowanie wiarą. Kościół odgrywa coraz większą rolę w życiu państwa, jak i wiernych. Powstają nowe kościoły, klasztory budynki użyteczności w tym i szpitale. Wraca również życie na tereny skażone przez wybuch reaktora w Czarnobulu. Pierwszymi osobami pojawiającymi się są właśnie duchowni prawosławni, którzy koordynują odbudowę miast, stawiają nowe świątynie oraz pozyskują pieniądze na podstawowe środki dla poszkodowanej ludności

Za: KAI/J

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2006071623032714