Metodyści przyjmą Deklarację o Usprawiedliwieniu

nie, 23 lip 2006, 21:45:47

Autor: Katarzyna Dubrownik

Światowa Rada Metodystów przyjmie Wspólną Deklarację o Usprawiedliwieniu, uzgodnioną między Kościołem katolickim a Światową Federacją Luterańską w 1999 roku, która w praktyce wyeliminowała najważniejszy element sporu między katolikami a luteranami. Rozszerzenie Aktu odbędzie się w Seulu podczas uroczystych obchodów Słowa Bożego w obecności kardynała Waltera Kaspera oraz Ismaela Noko, Sekretarza Generalnego Światowej Federacji Luterańskiej.

Informację tę podała Rada Pontyfikalna ds. Promocji Chrześcijańskiej Jedności w oświadczeniu o rozpoczynającym się w poniedziałek w stolicy Korei Południowej seminarium zatytułowanym &"W poszukiwaniu chrześcijańskiej jedności: gdzie dziś jesteśmy". Celem spotkania zorganizowanego wspólnie m. in. przez Kongregację Watykańską oraz Radę Biskupów Korei jest zapewnienie kapłanom możliwości prowadzenia działalności ekumenicznej w krajach Azji oraz rozwijania efektywnych metod pracy duszpasterskiej, zwłaszcza w odniesieniu do problemu ruchów zielonoświątkowych.

Spotkanie w Seulu jest jednym z wielu seminariów dla biskupów i innych duchownych odpowiedzialnych za dialog ekumeniczny, zorganizowanych przez Radę Pontyfikalną ds. Promocji Chrześcijańskiej Jedności. To odpowiedź na potrzeby wyrażone przez biskupów, przede wszystkim problem duszpasterskiej reakcji na nowe wyzwania, zwłaszcza gwałtowny wzrost nowych ruchów religijnych. Kolejne zaplanowano na luty 2007 roku w Filipinach.

Datę seulskiego seminarium wybrano nieprzypadkowo; miała zbiec się z wspomnianą wyżej Światową Radą Metodystów, która będzie obradować od 20 do 24 lipca w stolicy Korei, a która jest zwoływana co osiem lat i zawsze przyciąga tysiące wiernych. Ruch metodystów jest rozproszony na całym świecie i skupia ok. 70 milionów wyznawców.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060722214547966