"Wyzwolenie jest blisko"

pią, 4 sie 2006, 15:54:50

Autor: Łukasz Gawryś

Pod hasłem "Wyzwolenie jest blisko" rozpoczeły sie trzydniowe okreęgowe Zgromadzenia Świadków Jehowy w osmiu miastach Polski - poinformował Michał Hoszowski - rzecznik prasowy Związku Wyznania Świadków Jehowy w Polsce. Największe z nich odbywa się na Stadionie Śląskim w Chorzowie i gromadzi 50 tys. uczestników oraz na Stadionie Lecha w Poznaniu i liczy 30 tys.

W głównym Zgromadzeniu w Chorzowie bierzę udział 3 tys. delegatów z USA i 15 tys. delegatów z krajów byłego Związku Radzieckiego. W Poznaniu poza 2 tyś. wiernych z USA przybyło tez 5 tys. z Finalndi. W Warszawie, na stadionie Legii udział bierze 18 tys. wyznawców, a 250 osób przyjmie chrzest. W Łodzi zgromadziło się 12 tys wiernych. Rzecznik związku podał że w całej jest 160 tys. Świadków jechowych. "Nie ma takiego miejsca w Polsce, które mogłoby naraz pomieścić tylu uczestników, dlatego też corocznie odbywają się regionalne Zgromadzenia Świadków Jehowy" - wyjaśnił.

Zgromadzenia maja pokazać wszytskim inne niz proponuje współczesny świat sposobu na życie. "Modny w świecie styl życia dużo obiecuje, ale nie zapewnia jednak prawdziwego szczęścia. Dlatego też chcemy uświadomić sobie, co ma do powiedzenia Biblia" - wyjaśnia Hoszowski. Hasło zgromadzeń - "Wyzwolenie jest blisko" - ma nawiązuje do biblijnego orędzia o Królestwie Bożym, majacym uwolnic ludzkość od: ubóstwa, przestępczości lęku przed przyszłością. Podczas zgromadzeń uczestnicy wysłuchają wykładów oraz obejrzą widowiska oparte na Biblii.

Zgromadzenia wspólnoty Świadków Jehowym odbywahą sie na całym świecie. W Polsce zaplanowano jest na cały sierpień.

Świadkowie Jehowy licza w Polsce 160 tys. wiernych i maja 1750 zborów, z czego 100 w Warszawie. Na całym świecie jest ich około 6 mln.

Źródło: PAP

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060804155450584