Indie: Aresztować za rozmowę o Chrystusie

sob, 12 sie 2006, 19:05:03

Autor: Jacek Piec

Sąd Najwyższy w Indiach dał policji nieograniczone prawo zatrzymania i osadzenia w więzieniu każdego kto mówi o Chrystusie. Decyzja sądu otwiera drzwi dla policji sympatyzującej z Hindutya (bojówki hinduskie szukające dominacji politycznej i religijnej) aby występować jako talibowie hinduscy.

Zakonnice, księża, biskupi, kaznodzieje wraz z pracownikami misji chrześcijańskich, nauczycielami i pracownikami socjalnymi - wszyscy oni są narażeni na zatrzymanie oraz uwięzienie tylko z powodu tego, że są świadkami Chrystusa.

W zasadzie każdy chrześcijanin bez względu na to czy praktykujący czy nie, jest narażony na to, że ktoś nieżyczliwy kierując się najprzeróżniejszymi pobudkami może donieść albo po prostu fałszywie oskarżyć. Tym samym Indie przesuwają się ku szczytowi na liście krajów w świecie gdzie chrześcijanie są prześladowani.

Poprzednie ustawodawsto chroniło przywódców religijnych mówiąc, że sąd nie powinien 'zapoznawać się ze skargami o nawracanie' chyba, że rząd wyraził zgodę na aresztowanie. Obecne prawo zostawia policji swobodę aresztowania opartą wyłącznie na skardze lub najzwyczajniej w świecie donosie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2006081219050342