25 lat stacji EWTN

czw, 17 sie 2006, 10:44:09

Autor: Adrianna Buniewicz

13 sierpnia w Birmingham kardynał Alfonso Lopez Trujillo odprawił dziękczynną Mszę Św. za 25 lat istnienia największej na świecie telewizji katolickiej - amerykańskiej Eternal Word Television Network.

Założycielką EWTN jest matka Angelica z zakonu Ubogich Klarysek od Wieczystej Adoracji. Na początku lat 60tych pisała one mini-książeczki krótkie nauki dotyczące rozmaitych zagadnień religijnych. Zakonnice same drukowały owe książeczki i rozprowadzały je po całym świecie. Wkrótce matka Angelica została poproszona o nagrywanie kaset video zawierających jej nauczania i w garażu domu zakonnego powstało pierwsze studio telewizyjne - pierwszą audycję nadano stąd 15 sierpnia 1981 roku.

Obecnie programy stacji EWTN docierają za pośrednictwem satelity i sieci telewizji kablowych do ponad 100 mln domów na całym świecie. Programy nadawane są w języku angielskim i hiszpańskim, a treści w nich zawarte są wierne naukom Kościoła - w tym celu powołano w stacji specjalny dział teologiczny, który jest swego rodzaju cenzorem kontrolującym nadawane audycje.

83 letnia dziś matka Angelica nigdy nie miała konkretnego planu rozwoju stacji EWTN i, jak podkreśla, opierała się tylko na Bożej Opatrzności. Na początku swojej działalności siostry nie miały niemal żadnych pieniędzy, ale ufały Bogu, że pomoże im w ich dziele. I pomógł.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060814185209642