Pastor aresztowany, bo się modlił

nie, 20 sie 2006, 12:07:13

Autor: Jacek Piec

Pastor Vinod Karshal został zaatakowany przez grupę około 50 hindusów w czasie, gdy modlił się o zdrowie innego pastora w Jabalpur, Madhya Pradesh.

Chory pastor Shaun Kushwaha był operowany wcześniej tego samego dnia i prosił Vinoda Karshala, aby ten przyjechał do domu Shauna aby się modlić o powrót do zdrowia.

W czasie, gdy Vinad Karshal odmawiał modlitwy sąsiedzi wezwali ekstremistów z Dharma Raksha Sena ( coś w rodzaju armii) powiadamiając, że w domu Kushwaha odbywają się chrześcijańskie modlitwy.

W krótkim czasie na zewnątrz zebrał się 50 osobowy tłum skandując antychrześcijańskie hasła. Słysząc okrzyki modlący się ukryli Biblię tuż zanim rozwścieczona gawiedź wpadła do wewnątrz. Po tym jak przeszukano dom i nie znaleziono żadnych chrześcijańskich ‘materiałów obciążających’, rozzłoszczony tłum rzucił się na skuter, na którym przyjechał Vinod Karshal. W schowku na rękawiczki nie było nic oprócz kurtki przeciwdeszczowej i gazety, ale w zamieszaniu ktoś podłożył teksty religijne, które posłużyły jako dowody nawracania.

Karshal został przewieziony przez policję do aresztu gdzie był przetrzymywany przez kilka godzin. W czasie aresztowania oskarżono go o ‘kuszenie ludzi, aby przeszli na wiarę chrześcijańską’, grożono mu żeby zaprzestał swojej działalności oraz znieważano go obrzucając najróżniejszymi obelgami pod jego adresem oraz jego pracy duszpasterskiej.

Mimo, że pastor został wypuszczony, pozostaje on w stanie oskarżenia zgodnie z art. 3/4 Ustawy O Wolności Religijnej Madhya Pradesh z roku 1968, która zabrania nawracania poprzez użycie siły lub zachęty (np. finansowej) bądź też poprzez głoszenie nieprawdy.

Trzeba w tym miejscu dodać, że policja ma dowody (niestety bliżej nie sprecyzowane, prawdopodobnie ze względu na dobro śledztwa) na ‘niecną’ działalność pastora oraz zeznania dwóch młodych hinduskich ekstremistów (!), którzy twierdzili, że pastor oferował im pieniądze i Biblię w zamian za nawrócenie.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060820120713582