Pomóżmy Ani

wto, 22 sie 2006, 22:47:38

Autor: Joanna Gacka

18. czerwca br. 25-letnia studentka Anna Szyba, podczas niedzielnej wycieczki rowerowej, uległa poważnemu i całkowicie niezawinionemu przez siebie, wypadkowi komunikacyjnemu. W jego wyniku odniosła ciężkie obrażenia ciała: połowa jej twarzy została całkowicie zmiażdżona, w wyniku czego straciła lewe oko i większość zębów, ponadto odniosła poważne obrażenia kręgosłupa. Po kilku dniach spędzonych w śpiączce odzyskała przytomność.Czekają ja jednak długie leczenie i kosztowna rehabilitacja. Koszty leczenia i rehabilitacji Ani oszacowano na około 100.000 zł. Przekraczają one jednak w znacznym stopniu możliwości finansowe rodziny, NFZ zaś nie pokryje wszystkich kosztów leczenia.

Anna Szyba studiowała prawo i kulturoznawstwo na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W trakcie studiów angażowała się aktywnie na polu ekumenicznym, działała również na rzecz porozumienia polsko-niemieckiego. Od lutego 2005 r. podjęła naukę w ramach programu wymiany studentów MOST na Uniwersytecie Warszawskim, najpierw na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych, obecnie na wydziale historii. Ania angażuje się równie na rzecz badania historii Żydów przez aktywny udział w projektach: "Zapisywanie świata żydowskiego w Polsce" oraz "Centropa - Świadek Żydowskiego Stulecia w Polsce".

Dochodzi do tego przerwany przez wypadek staż w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Przyjaciele, znajomi, jak również wielu ludzi dobrej woli, zaangażowali się w akcję zbierania funduszy potrzebnych na leczenie Ani. Na cele zbiórki udostępniły nieodpłatnie swoje konta: ze strony niemieckiej - Kościół ewangelicki z Frankfurtu nad Odrą, zaś po polskiej stronie zielonogórski Caritas.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą wspomóc finansowo leczenie Ani, prosząc o wpłaty na
następujące konta:

Wpłaty złotowe:
PKO BP S.A. I o/Zielona Góra 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716

Wpłaty walutowe:
IBAN: PL 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716
SWIFT/BIC: BPKOPLPW
PKO BP S.A. I o/Zielona Góra - koniecznie z dopiskiem: Działalność charytatywna C-P-828/2006

Jednocześnie informujemy, że wpłaty na ten cel mogą być podstawą do odpisów podatkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa.

Dziękujemy za pomoc,
Rodzina i Przyjaciele

Do apelu o pomoc dla Ani przyłączają się również redakcje EAI Ekumenizm.pl, Magazynu Teologicznego Semper Reformanda, Ekumenicznego Serwisu Informacyjnego Kosciol.pl oraz Portalu św. Izydora patrona Internetu i Internautów.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060822224738309