Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Bluźnierczy film o św. Teresie od Jezusa

Najnowszy film poświęcony życiu św. Teresy z Avili został potępiony przez Kościół katolicki. Głównym powodem oburzenia Kościoła jest fakt, że twórcy filmu zamierzają ukazać także życie seksualne świętej.

Żyjąca w XVI wieku hiszpańska zakonnica i mistyczka, która była także reformatorką Zakonu Karmelitów i Karmelitanek Bosych uważana jest przez przedstawicieli Kościoła za dziewicę, jednak reżyser Ray Loriga chce spróbować ukazać trochę inne spojrzenie na świętą kobietę. Film ma nosić tytuł "Teresa: Death and Life".

"Do tej pory wszyscy starali się nie dotykać szczególnie niewygodnych tematów - jej seksualności, jej związku z Bogiem, który był bardzo bliski" - mówi reżyser.

"Niektóre aspekty jej życia uznawane były za skandaliczne i do tej pory nie były dogłębnie przestudiowane. Prawdopodobnie dzisiaj również uznane zostaną za skandal. To tylko świadczy o tym, że Kościół katolicki nie zrobił żadnych postępów od stuleci" - dodaje Ray Loriga.

Jednak s. Benedicta Ward - zakonnica, która zajmuje się badaniem biografii świętej, twierdzi, że większość wydarzeń, jakie mają być przedstawione w filmie, mija się z prawdą.

"To tylko fantazja. To całe zamieszanie wokół jej dziewictwa i seksualności - tak jakby ona teraz żyła. To nie fair. Ona jest największą mistyczką" - mówi zakonnica.

"To dziwne, że traktują ją jako świętą, do której się modlą, a z drugiej strony wymyślają o niej takie rzeczy" - dodaje Ward.

(WENN)Opcje Artykułu

Bluźnierczy film o św. Teresie od Jezusa | 14 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Bluźnierczy film o św. Teresie od Jezusa
GAIGER wto, 12 wrz 2006, 07:23:36

No właśnie "świętej, do której się modlą". Po raz kolejny pokazuje to mentalność i stan wiedzy sporej czesci katolików, którzy  odlą sie do ludzi "świętych" a nie do trójjedynego  Boga !!

Zaraz usłyszę głosy że nauczanie KrK jest inne i ludzie go nie znają, ze swięci mają być jedynie pośrednikami i "wypraszać łaski". Ale teoria sobie a życie sobie, a jakś nie widac aby Urząd Kościoła miał prostowac błędne wyobrażenia wiernych, którzy modlą się do swiętych, figur oraz obrazó, jak czynił to choćby wczoraj Papież Benedykt XVI , klękając i korząc się przezd rzeżbiona postacią Madonny Bawarskiej.  Jeśli Papież modli się do figury to jak mają postepowac wierni ? To jest chore, po co jacykolwiek pośrednicy skoro można (a nawet należy) zwracac się do samego Boga ?

 

 

---
Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

 
Bluźnierczy film o św. Teresie od Jezusa
Admin czw, 14 wrz 2006, 01:44:25
Odchodzicie Panowie od tematu artykułu. Pogadać sobie o wszystkim i o niczym możecie prywatnie. Komentarze niezgodne z terścią artykułu zostały usunięte.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń