Czy małżeństwo z lesbijką jest ważne?

wto, 19 wrz 2006, 00:20:00

Autor: Gość serwisu

Witam! Interesuje mnie kwestia unieważnienia małżeństwa. Jestem katoliczką, osobą głęboko wierzącą. Związałam się z cudownym mężczyzną, który niestety jest rozwiedziony. Poniewaz chcemy być ze sobą mój narzeczony chce unieważnić ślub kościelny. Jego pierwsza żona jest homoseksualistką. Mój narzeczony wiedział o jej kontaktach z kobietami przed ślubem, jednak w trakcie narzeczeństwa ona twierdziła że to co było wcześniej jest już skończone i teraz chce być tylko z nim. W tydzień po ślubie od nowa rozpoczęła znajomość ze swoją "kochanką".

Ta znajomość utrzymywała się przez kilka mięsięcy. Żona cały czas twierdziła że sa to kontakty typowo przyjacielskie, jednak swiadkowie twierdza co innego. Po zerwaniu tej znajomości była żona utrzymywała liczne kontakty z innymi homoseksualistkami. Małżenstwo na papierze trwało 2 lata, w rzeczywistości skończyło się po ok roku. W zwiazku z powyższym mam pytanie - czy istnieje realna szansa na unieważnienie tego małżeństwa i ile może trwać taki proces.

W orzecznictwie prawno-kanonicznym jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychoseksualny jest homoseksualizm. W opinii prawnej przyjmuje się, ze osoba o popędzie homoseksualny nie jest zdolna wypełnić i podjąć zobowiązań małżeńskich, a tym bardziej nie jest zdolna do zawarcia wyłącznego i nierozerwalnego małżeństwa.

Nade wszystko osoba o orientacji homoseksualnej nie może spełnić obowiązku współżycia heteroseksualnego. Okoliczność opisanej powyżej, jak najbardziej stanowi przesłankę nieważności małżeństwa.

Co do zaś długości trwania procesu waha się ona od 1,5 do 2 lat.


Mgr lic prawa kanonicznego Małgorzata Baran


Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060912224959338