Zatrzymaj poglądy dla siebie

pią, 15 wrz 2006, 13:28:53

Autor: Jacek Piec

Walijska policja została zaangazowana w debatę o wolności słowa po tym jak aresztowano osobę prowadzącą kampanię przeciw homoseksualistom.

Policja w południowej Walii przyznała, że zatrzymała ewangelistę Christiana Stephena Greena. Działania przeciwko Greenowi podjęto po tym jak wraz z jednym z członków ewangelickiej grupy 'Głos Chrześcijan' próbowali rozdawać antygejowskie ulotki z cytatami pochodzącymi z Biblii.

Decyzja, aby postawić Christiana Stephena Greena w stan oskarżenia jest jedną z ostatnich akcji policji skierowanych przeciwko tym, którzy publicznie wyrażają dezaprobatę dla zachowań homoseksualnych.

W ostatnich miesiącach policja miała pełne ręce roboty. Udzielono ostrzeżenia Lynette Burrows, która była odpowiedzialna za pewien incydent 'homofobiczny' a mianowicie zasugerowała na antenie BBC Radio Five Live, że osoby homoseksualne nie mogą być dobrymi rodzicami. Inne ostrzeżenie - tym razem odnośnie przyszłych zachowań - udzielono chrześcijańskiej parze, która skarżyła się na politykę prowadzoną przez lokalną radę homoseksualistów.

Kościół anglikański przyjął z oburzeniem decyzję o aresztowaniu Greena i nazwał to 'morderstwem na wolności słowa i swobodzie wyznania'.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060915132853685