Benedykt XVI prosi o wsparcie

pon, 18 wrz 2006, 13:10:12

Autor: Jacek Piec

Na spotkaniu z wiernymi na Anioł Pański w Castel Gandolfo papież zwrócił się do zebranych mówiąc, że jest bardzo zasmucony reakcją na fragment z jego przemówienia na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Papież Benedykt XVI mówił, że cytując słowa XIV wiecznego cesarza bizantyjskiego Manuela Drugiego nie chciał uczynić z tego swojej opinii. Na prośbę o dodanie otuchy Ojcu Świętemu blisko 2000 tłum na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego odpowiedział owacjami i gorącymi okrzykami.

Włoskie prawicowe 'Il Giornale' podaje, że wskutek opacznie zrozumianej wypowiedzi papieża Benedykta XVI na czle swoistej krucjaty przeciw papieżowi stanął premier Turcji (państwa aspirującego do członkowstwa w Unii Europejskiej) Recep Erdogan. Sprawie dodaje pikanterii fakt, że za dwa i pół miesiąca papież ma udać się do Turcji z pielgrzymką.

Według 'Corriere della Serra' odczuwalny jest teraz brak zmarłej przed kilkoma dniami Oriany Fallaci, która już dawno odkryła prawdziwe oblicze Islamu i byłaby teraz jedyną osobą umiejącą odpowiedzieć na ataki skierowane przeciwko Benedyktowi XVI.

W oświadczeniu wydanym przez watykańskiego sekretarza stanu Tarcisio Bertone czytamy, że Benedykt XVI ubolewa nad tym, że jego przesłanie zostało odebrane jako obraźliwe dla Islamu.

Papież Benedykt XVI żywi nadzieję, że szacunek jakim zawsze darzył wyznawców Islamu pomoże zrozumieć prawdziwy sens jego słów oraz pokona złą wolę ludzi usiłujących misinterpretować jego wypowiedzi.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2006091813101218