"Afery" wokół Benedykta XVI ciąg dalszy

wto, 19 wrz 2006, 23:07:24

Autor: Aleksandra Dudzisz

Wciąż głośnym echem odbijają się słowa Papieża na temat islamu i "świętej wojny" muzułmanów. Gazety całego świata rozpisują się na temat afery, która wybuchła, wciąż podając nowe fakty.

Tekst wykładu Benedykta XVI z Ratyzbony, który znajduje się na stronie internetowej watykańskiego biura prasowego zostanie skorygowany – napisał we wtorek włoski dziennik "La Stampa". Dziennik "La Repubblica" opublikował natomiast list tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcy do Benedykta XVI, w którym ostrzega on Papieża przed wizytą w Turcji. List został przesłany za pośrednictwem dziennikarza tej gazety - Marco Ansaldo, który utrzymuje regularny kontakt z osadzonym w więzieniu w Stambule Agcą

"Papieżu Ratzingerze; mówi Ci to ktoś, kto się dobrze na tym zna. Twoje życie jest obecnie w niebezpieczeństwie. Absolutnie nie przyjeżdżaj do Turcji!" – napisał Agca.

Agencje prasowe doniosły, że wypowiedź Benedykta XVI surowo ocenił najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Hamenej, natomiast prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zapewnił o swym szacunku dla Benedykta XVI. Tymczasem muzułmanie protestują, żądają przeprosin, a nawet grożą Papieżowi.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20060919230724178