Maciej Giertych walczy z ewolucją

pią, 13 paź 2006, 01:02:48

Autor: Marcin Pijaczyński

Eurodeputowany Ligi Polskich Rodzin, Maciej Giertych, rozpoczął w Parlamencie Europejskim kampanię na rzecz zniesienia obowiązkowego nauczania w szkołach teorii ewolucji - donosi "Życie Warszawy".

Zdaniem profesora Giertycha, teoria ewolucji nie znajduje poparcia w obserwacji. Ojciec ministra edukacji zorganizował w Parlamencie Europejskim spotkanie z udziałem trzech kontrowersyjnych naukowców z USA, Niemiec i Francji zaangażowanych w spór o ewolucję.

Maciej Giertych jest byłym kierownikiem zakładu genetyki PAN. Profesor domaga się, aby mogli decydować, czy ich dzieci będą się uczyły o teorii ewolucji, czy też nie. Eurodeputowany jest zwolennikiem teorii kreacjonistycznej, według której wszystkie organizmy żywe zostały jednorazowo stworzone przez Boga. W swych publikacjach powołuje się na wyliczenia, z których wynika, że arka Noego miała wyporność 14 tys. ton.

– Działania pana Giertycha to bardzo dobra droga w kierunku powrotu do średniowiecza – twierdzi w wypowiedzi dla "ŻW" dr Marcin Ryszkiewicz, autor popularnych książek o ewolucji. Jego zdaniem, poglądy Giertycha na ten temat nie mieszczą się w granicach nauki. - Myślę, że pan Giertych powinien się raczej zająć działalnością kabaretową – dodaje.


Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20061013010248798