Zmiany na stronie internetowej "Impuls" Trans World Radio Polska

wto, 17 paź 2006, 11:24:02

Autor: Marcin Gonet

Od dnia dzisiejszego dostępna jest nowa wersja strony internetowej “Impuls” Trans World Radio Polska. Na nowej stronie znajdziecie Państwo nowy dział – “Wędrówka”, gdzie można przeczytać opis aktualnie studiowanych ksiąg w ramach cyklu “Wędrówka przez Biblię” oraz obejrzeć, wydrukować lub ściągnąć na swój komputer plik z kwartalnikiem radia TWR w formacie PDF.

Stowarzyszenie “Impuls” TWR Polska jest polską międzywyznaniową organizacją partnerską Trans World Radio. TWR jest powołane do współpracy z Kościołami w celu ewangelizacji w polskim obszarze językowym.

W chwili obecnej TWR Polska nagrywa - w studiach w Polsce, współpracuje z podobnymi organizacjami (Wrocław, Warszawa, Gdańsk) i w studiu w Londynie - 24 programy biblijne tygodniowo. Są one emitowane (od roku 1962 nagrywane na emigracji a od roku 1992 w Polsce) z na falach średnich, krótkich oraz od czterech lat w systemie satelitarnym HOTBIRD i w internecie - na obszar Polski, Europy i pozostałych części świata.

TWR Polska otrzymuje rocznie około 4000 listów, kontaktów telefonicznych i innych od słuchaczy, którym przesyła Biblie i drobną literaturę chrześcijańską oraz podstawowe materiały do studiowania Pisma Świętego.

Podstawowym programem radia jest “Wędrówka przez Biblię” - pięcioletni cykl studium całego Pisma Świętego. TWR współpracuje z Kościołami w oparciu o Manifest z Manili i Konwencję z Lozanny. Celem jest oddziaływanie na niewierzących lub zagubionych w obszarze ewangelizacji podstawowej, w celu przywrócenia ich Kościołowi. W programach TWR nie wskazuje na odrębności teologiczne - pozostawiając decyzję słuchaczowi.

Adres strony internetowej TWR Polska: www.twr.osw.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/2006101611240229