Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Ostre słowa papieża przeciw pedofilii

Papież Benedykt XVI wezwał do bezkompromisowej walki z pedofilią wśród katolickich duchownych – wszystkie przypadki mają być ujawnione i wyjaśnione. Papież obiecał również, że Kościół Katolicki będzie naprawiał krzywdy wyrządzone ofiarom przez dewiantów w sutannach.

Słowa o walce z pedofilią padły w trakcie spotkania z biskupami z Irlandii, którzy przybyli na tradycyjne spotkanie z papieżem do Watykanu. Nieprzypadkowo Benedykt XVI przemówił właśnie do duchownych irlandzkich – „zieloną wyspą” wstrząsały niedawno skandale pedofilskie skrzętnie tuszowane i ukrywane przez wielu wysoko postawionych duchownych.

Papież wezwał biskupów do odbudowania nadwątlonego zaufania i naprawienia krzywd wyrządzonych ofiarom. Podkreślił, że przypadki molestowania seksualnego nieletnich muszą być dokładnie wyjaśniane, aby dotrzeć do przyczyn i aby móc ich w przyszłości uniknąć.


Opcje Artykułu

Ostre słowa papieża przeciw pedofilii | 5 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
olek1073 pon, 30 paź 2006, 12:46:21
Bardzo dobrze, że Papież sprzeciwia się takim rzeczom i chce je ujawniać. Nie dziwmy się,  ze dzieją się te rzeczy nawet u księzy, to też tylko ludzie. Powinno jednak tego się(pedofili )  nie popierać.
 
dawid1976 pon, 30 paź 2006, 20:39:05
jedyny sposob na walke z pedofilia wsrod ksiezy to odrzucic celibat ktory i tak calkowicie preczy ewangeliom,

ale problem jest wiekszy,

po
 1. KK musial by placic takie pensje zeby ksieza mogli utrzymac rodzine, a tej kasy im sie wydac nie chce
 2. skoro KK glosi "rozmnazajcie sie", taki ksiadz by mial conajmniej 5 bachorow :-) kto za to zaplaci?
 3. KK boi sie ze straci kontrole nad swymi ksiezami, bo wiadomo ze taka pożądna żona mu też pożądnie w domu rządzić będzie a oni juz nie beda sluchac watykanu ale zony :-)
 4. raz na jakis czas jakas zona takiego ksiedza z kims innym opusci, a wtedy juz mu trudniej bedzie glosci wybaczajcie, malzenstwo swiety sakrament, bla bla
 5. itd
 6. itd
dlatego takie gadanie ze zrobia cos z ksiedzami pedofilami to tylko gorace powietrze---
Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! APOSTOŁ PAWEŁ

 
Zabulenka czw, 2 lis 2006, 07:19:38
David,
Zonaci ksieza w innych religiach, np anglikanskiej czy nawek ukrainscsy w KK, dzialaja bardzo dobrze. Kosciol nie placi "rodzinie" ale ksiedzu za prace a co on z ta pensja robi to jego sprawa. Znam takich ksiezy. Kosciol nie musi utrzymywac cale rodziny - tak samo jak moja firma nie martwi sie o utrzymaniu mojej rodziny. Mam pensje i robie z nia co chce. Wszystkie inne religie daja sobie rade z zonatymy duchownymi tylko nie KRK.

 
matiz99 czw, 8 mar 2007, 09:52:57
Mój komentarz bedzie następujący: wielu zostalo powolanych, ale niewielu zostanie wybranych.....rozstrzyganie kwesti celibatu na tych lamach nie do nas należy. Niestety "wydanie" księży czasu Glempa bardzo mnie zasmuca. Rzeczy o których sie slyszy a których udzialem są księża w większości znacznych w godnościach każą uważnie przyjrzeć się prawdziwym intencjom mlodych ludzi dobrowolnie wybierajacych sutanne. rzeczą każdego czlowieka jest blądzić, ale Ci ludzie są szczególni-zostali- wybrani, to wielki zaszczyt iogromna odpowiedzilaność za losy Kościola Chrystusowego.....Gdzie to światlo w ciemnośi; jak chory może leczyć chorego???? potrzeba nam odnowy.dobrego przykladu.milosierdzia i milości bliźniego a nie spelniania egoistycznych zachcianek. Na tej pustyni są również Ludzie wartościowi, z nich należy brać przyklad. Księża starej daty są dla mnie przykladem prawdziwego Kaplaństwa, pytam co się podzialo z nowym pokoleniem apostolów?- Poddali sie dobrowolnie pokusie i sami nie wiedza co czynią....a szkoda......
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń