Zmarł Mariusz Kozioł

czw, 2 lis 2006, 15:12:33

Autor: wodnica

Mariusz Kozioł - lider zespołu Są Gorsi, aktor Teatru A, lirnik Maćko Korby, wokalista Naszej Rodziny Poszerzonej i muzyk zespołu Yerba Mater - zmarł w krakowskim szpitalu w wigilię Wszystkich Świętych, dziewięć dni po wypadku samochodowym, do którego doszło, gdy zespół Yerba Mater jechał na koncert Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 13.30 na cmentarzu parafii Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Grzybowej w Warszawie-Rembertowie. Przyjaciele organizują pomoc dla żony i dwojga nastoletnich dzieci Mańka.

Mariusz Kozioł, przez przyjaciół i znajomych zwany po prostu Mańkiem, od lat znany był w środowisku muzyków chrześcijańskich, twórców piosenki autorskiej i poezji śpiewanej oraz muzyki folkowej. Trudno zliczyć zespoły chrześcijańskie i folkowe, z którymi występował i współpracował jako wokalista i instrumentalista. Mariusz był człowiekiem niezwykle kreatywnym, w ostatnim czasie odkrywał radość grania na lirze korbowej, co zaowocowało serią koncertów z grupą Maćko Korba, Yerba Mater i Masala Sound System. Jego ukochanym dzieckiem muzycznym był zespół Są Gorsi, z którym przygotował autorski program z wierszami księdza Twardowskiego, do których muzykę skomponował oraz zaaranżował wspólnie z Tomkiem Grajcarem i prezentował na licznych festiwalach i koncertach (m.in. I miejsce dla najlepszego zespołu i najlepszej piosenki na XXXVI Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, II miejsce na IX Festiwalu Twórczości Studenckiej w Katowicach, III miejsce na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej w Oleśnie, III miejsce na XIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu).

Grupa Masala Sound System planuje zorganizowanie w listopadzie koncertu w Krakowie, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc rodzinom ofiar wypadku. Muzycy Masali zapraszają zaprzyjaźnionych wykonawców do udziału w koncercie.

Specjalny koncert przygotowuje w Częstochowie Marzena Lamch z zespołem. Adresatem zebranych podczas występu funduszy będzie rodzina Mariusza. Specjalne spektakle planuje Teatr A.

W Radzyniu Podlaskim odbędzie się 17 listopada "Koncert dla Mańka" organizowany przez zespół Nic Wielkiego.

Przyjaciele Mańka organizują doraźną pomoc dla jego żony i dwojga dzieci. Rodzina utrzymywała się dotąd przede wszystkim z dochodów Mariusza.

Pieniądze wpłacane są na konto:
Małgorzata Kozioł
60105010251000002205197979
ING Bank Śląski Oddział w Warszawie Warszawa ul.Powsińska 64A

Nagrania Mariusza w wersji MP3 można ściągnąć ze strony http://sagorsi.art.pl/nagrania

Teledysk w wersji MPG: http://sagorsi.art.pl/mp3/sa_gorsi-kiedy_mowisz.mpg

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20061102151233200