Ekumeniczne Święto Biblii

sob, 4 lis 2006, 11:11:21

Autor: Mirosław Miarczyński

Wierni sześciu Kościołów chrześcijańskich spotkają się w przyszłym tygodniu w Poznaniu, by wspólnie się modlić, rozmawiać i czytać Pismo Święte - informuje "Gazeta w Poznaniu".

Organizatorzy mówią, że to jedyna tego typu inicjatywa w skali całego kraju.

Ekumeniczne Święto Biblii będzie się odbywać już po raz piąty. Inicjatorem i organizatorem tych spotkań jest Poznańska Grupa Ekumeniczna, do której należy Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Rzymsko-katolicki, Kościół Polskokatolicki i Kościół Zielonoświątkowy.

Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy z inicjatywy Towarzystwa Biblijnego ukazał się ekumeniczny przekład Pisma Świętego. Wtedy to duchowni i wierni sześciu Kościołów chrześcijańskich postanowili wspólnie pochylić się nad Biblią, bo ona jest tym, co łączy chrześcijan, co pozwala spotkać się i razem modlić.

Tegoroczne Święto Biblii rozpocznie się w niedzielę 5 listopada. O godz. 16 w CK Zamek odbędzie się Rodzinne Spożywanie Biblii. Podczas tego spotkania zaprezentowane zostanie okolicznościowe, ekumeniczne wydanie Nowego Testamentu.

W niedzielę w auli UAM zaplanowany jest koncert "Nieszpory w Ameryce Łacińskiej" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego i orkiestry barokowej pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.

Na środę 8 listopada przewidziany jest panel dyskusyjny: "Ewangelia - tajemna czy Dobra Nowina".

Najważniejszym punktem Święta Biblii będzie na pewno czwartkowe nabożeństwo ekumeniczne w poznańskiej katedrze o godz. 18, przygotowane przez członków Poznańskiej Grupy Ekumenicznej. Krótkie kazania wygłoszą metropolita poznański abp Stanisław Gądecki i ks. bp Marek Izdebski z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Forum Żydzi-Polacy-Chrześcijanie

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20061104111121298