Biskup Wielgus nie chce być arcybiskupem Warszawy

czw, 16 lis 2006, 08:26:41

Autor: Andrea Frizzarin

Biskup Stanisław Wielgus nie chce być arcybiskupem Warszawy - informuje "Przekrój". Według informatorów tygodnika, ordynariusz płocki miał zrezygnować po odnalezieniu jego teczki w IPN. Następca kardynała Glempa jest wciąż nie znany.Teczka nie zawiera materiałów obciążających, ale biskup chciał uniknąć niezdrowej atmosfery, jaka mogłaby wyniknąć po nominacji - czytamy w "Przekroju".


Informację o nominacji biskupa Wielgusa na arcybiskupa warszawskiego podał pod koniec października włoski dziennik "Il Giornale". Autorem informacji był jeden z najlepiej poinformowanych włoskich watykanistów Andrea Tornielli. "Już przesądzona, po raczej mozolnej procedurze, jest nominacja dla nowego arcybiskupa Warszawy na miejsce Józefa Glempa. Wydaje się, że wybór padł na biskupa Płocka, 67-letniego Stanisława Wojciecha Wielgusa, byłego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego" - pisał Tonelli.

Kardynał Glemp ma przedłużone urzędowanie do końca lipca 2006 roku, jednak papież Benedykt XVI odrzucał kolejne kandydatury. Prawdopodobnie jego następcę poznamy po powrocie papieża z Turcji, czyli w ostatnich dniach listopada - informuje "Przekrój".

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20061116082641959