Ekumeniczne nabożeństwa młodzieżowe z liturgią Kościoła goszczącego

czw, 23 lis 2006, 19:38:00

Autor: Michał Zalewski

W najbliższy czwartek (30 listopada) odbędzie sie pierwsze z cyklu ekumenicznych nabożeństw młodzieżowych organizowanych przez Komisję Młodzieży Polskiej Rady Ekumenicznej we współpracy z Sekcją Młodzieży Klubu Inteligencji Katolickiej.


Nabożeństwa będą odbywały się w roku akademickim 2006/2007 co miesiąc (ostatni czwartek miesiąca) w Warszawie i będą organizowane po kolei przez przedstawicieli wszstkich Kościołów wchodzących w skład Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Kościoła rzymskokatolickiego. Każdorazowo odbędzie się nabożeństwo młodzieżowe z liturgią Kościoła goszczącego oraz agape – spotkanie po nabożeństwie, w swobodnej atmosferze (przy poczęstunku)

Cel ekumenicznych nabożeństw młodzieżowych to:
• budowanie wzajemnego szacunku z chrześcijanami innych wyznań, a przede wszystkim wspólnoty i jedności w modlitwie i oddawaniu czci naszemu Bogu;
• zapoznawanie się z liturgią i kulturą wyznawania wiary poszczególnych wyznań chrześcijańskich poprzez żywe spotkanie i uczestnictwo;
• możliwość zapoznania się z wszystkimi uczestnikami nabożeństwa, wyznawcami różnych Kościołów i ich duchownymi;
• możliwość wyjaśniania w rozmowie ewentualnych wątpliwości, niejasności dotyczących liturgii, odmienności naszych sposobów wyznawania wiary w naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Motto cyklu brzmi: "Zachęcam więc was, bracia, przez wzgląd na imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli zgodni i aby nie było wśród was rozłamów. (...) ...Każdy z was mówi: należę do Pawła; ja do Apollosa; ja do Kefasa; ja zaś do Chrystusa. Czy Chrystus jest podzielony?" (I List Pawła do Koryntian, przekład ekumeniczny)

Najbliższe nabożeństwo odbędzie się 30 listopada (czwartek) o godz. 18 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie przy al. Solidarności 74.

Serdecznie zapraszamy młodzież (i nie tylko) wszystkich wyznań.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20061123193800128