Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Coraz więcej Niemców przechodzi na islam

Od kilku lat systematycznie wzrasta liczba Niemców przechodzących na islam - podał w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na dane Centralnego Instytutu Islamskiego w Soest.

W roku ubiegłym ponad 1000 Niemców stało się muzułmanami - informuje gazeta, dodając, że liczba ta jest wyższa niż w uznanym za rekordowy roku 2005.

Szef naukowej placówki z Soest Salim Abdullah powiedział, że jednym z motywów decyzji o przyjęciu nowej wiary jest chęć zademonstrowania solidarności z muzułmanami. "Zawsze wtedy, gdy islam staje się przedmiotem oszczerstw i ataków, obserwujemy rosnące poparcie" - powiedział. Z jego badań wynika, że nowi wyznawcy wyróżniają się wyższym wykształceniem, a 60 procent z nich to kobiety.

Socjolog Irmgard Pinn, muzułmanka od lat 70-tych, tłumaczy, że wiele osób pociąga w islamie "piętno radykalizmu". Poprzednia fala fascynacji islamem dotarła do RFN po rewolucji w Iranie. W obliczu fiaska utopijnych idei na Zachodzie islam stał się "egzotyczną obietnicą" -mówi Pinn. Jej zdaniem wielu nowych wyznawców poszukuje przede wszystkim oparcia w "przytulnym muzułmańskim środowisku".

"SZ" zwraca uwagę, że wśród konwertytów zdarzają się przypadki skrajnie radykalnych postaw. Pochodząca z Berlina kobieta próbowała po przejściu na islam w lecie 2006 roku w Iraku wysadzić się w powietrze wraz ze swoim dwuletnim synkiem.

W 80-milionowych Niemczech mieszka ponad 3 mln muzułmanów; większość z nich to pochodzący z Turcji gastarbeiterzy i ich rodziny. (Za portalem Gazeta.pl)

ForumOpcje Artykułu

Coraz więcej Niemców przechodzi na islam | 12 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
bartolomeo1977-2 sob, 6 sty 2007, 14:51:58
No nieźle, nieźle.

1. Od dawna zastanawiam się, kiedy bedziemy mieli na zachodzie panstwo w wiekszości islamskie. Powoli dochodze do wniosku, że niedlugo.

2. Ciekawa postawa, zmienic wiare w gescie solidarności :D:D Cóż komu z takiej wiary?

3. Egzotyczna obietnica? Chyba ta Pani musi byc gleboko wierząca... Ja wierze w obietnice Jezusa, a żadna egzotykami nie jest potrzebna.

4. Nic dziwnego, że w tak zlaicyzowanym spoleczenstwie jakim sa Niemcy (szczegolnie Ci pochodzacy z landow o tradycji protestanckiej) ludzie poszukują czegoś głębszego, a skoro Koscioly Chrzescijanskie (i tu znowu musze zauważyc, ze glownie protestanckie) nie potrafia czlowiekowi nic zaoferować to ludzie wybieraja islam... (Swoja drogą, z podobnych przyczyn wielu ludzi konwertuje na katolicyzm rzymski -- dla jasnosci, sa też przypadki odwrotne, ale tu i pobudki są zgoła inne)


---
------------------

Da priidiet Carstvije Tvoje

 
bartolomeo1977-2 nie, 7 sty 2007, 11:14:44
CHyba sam pan wie, ze w takim spol. jak niemieckie wiekszosc idzie na latwizne, a niestety Kosciol katolicki jest instytucja wymagajaca (antykoncepcja, rozwody, celibat etc etc) Stad niestety tyle 'odejsc'. Co do mojej wiedzy to proponuje panu jej nie oceniac, gdyz sam pan nie wykazuje sie wieksza logika w swoich wypowiedziach. Nie mam czasu ani ochoty odnosic sie do reszty pana ''listu'' wiec i tego nie uczynie. Pozdrawiam najserdeczniej.

---
------------------

Da priidiet Carstvije Tvoje

 
 • nemet wto, 4 wrz 2007, 14:08:36
bartolomeo1977-2 nie, 7 sty 2007, 11:16:39
Mojego komentarza?? :D TO ciekawa wolnosc slowa. Prosze mi jescze przytoczyc, z jakich zrodel pan to wiaz?

---
------------------

Da priidiet Carstvije Tvoje

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń