Biskup Zimowski za abp Wielgusa?

śro, 10 sty 2007, 00:02:39

Autor: Marcin Pijaczyński

Diecezję warszawską może przejąć radomski biskup Zygmunt Zimowski. Jak donosi "Życie Warszawy", ten mało znany hierarcha przez prawie 20 lat był jednym z najbliższych współpracowników obecnego papieża Benedykta XVI w Kongregacji Nauki Wiary.

iskuWarszawski dziennik donosi, że tuż po ogłoszeniu rezygnacji arcybiskupa Wielgusa, kierowcy biskupów przybyłych na niedzielne uroczystości śmiali się z szofera radomskiego ordynariusza Zygmunta Zimowskiego twierdząc, że powinien już zbierać pudełka potrzebne do przeprowadzki swojego szefa do pałacu arcybiskupów w Warszawie.

"ŻW" spekuluje, że jeśli prawdziwe są doniesienia o skrajnym zdenerwowaniu Benedykta XVI tym, że nie poinformowano go o wszystkich okolicznościach sprawy abp. Wielgusa, papież może pominąć pośrednictwo nuncjusza apostolskiego abp. Józefa Kowalczyka i sam wskazać hierarchę, do którego ma pełne zaufanie.

Właśnie 57-letni biskup Zimowski cieszy się pełnym zaufaniem Benedykta XVI. Od 1983 roku pracował on u boku kardynała Ratzingera w Kongregacji Nauki Wiary. Gdy ks. Zimowski został mianowany biskupem, poprosił kard. Ratzingera, by został jego konsekratorem. Biskup Zimowski towarzyszył nawet kardynałowi Ratzingerowi w prywatnych wyjazdach.


Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070110000239208