Prezydent pojedna PiS z o. Rydzykiem?

czw, 11 sty 2007, 15:05:33

Autor: Marcin Pijaczyński

Zamieszanie wokół sprawy abp. Stanisława Wielgusa spowodowało pogorszenie relacji partii rządzącej z Radiem Maryja. Prezydent stara się teraz poprawić stosunki PiS z ojcem Tadeuszem Rydzykiem poprzez wystąpienie w Radiu Maryja i Telewizji Trwam - donosi "Życie Warszawy".

Prezydent miał wystąpić w emitowanych na antenie Radia Maryja "Rozmowach niedokończonych" już dzisiaj o godz. 13. Wczoraj po południu poinformowano jednak o przesunięciu wywiadu - Lech Kaczyński musi się spotkać z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem w związku z kryzysem energetycznym wywołanym przez Rosję.

Rzecznik prezydenta Maciej Łopiński stwierdził w wypowiedzi dla warszawskiego dziennika, że wywiad został przesunięty na nieustalony jeszcze termin. Łopiński nie chciał potwierdzić, czy prezydent będzie wyjaśniał swoje zachowanie w sprawie abp. Wielgusa. Powiedział jedynie, że chodzi o „aktualną sytuację polityczną”.

Parlamentarzyści PiS przyznają, że wystąpienie prezydenta w "Rozmowach niedokończonych" może być odebrane jako gest polityczny wobec środowiska Radia Maryja. Wbrew oczekiwaniom o. Rydzyka, Lech Kaczyński najprawdopodobniej przyczynił się do odwołania ingresu.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070111150533144