Order Uśmiechu dla bp Antoniego Długosza

wto, 23 sty 2007, 11:30:28

Autor: Jerzy Piątek

W niedzielę, 21 stycznia w siedzibie sekretariatu Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu częstochowskiemu biskupowi Antoniemu Długoszowi, znanemu w całej Polsce z katolickiego programu dla dzieci „Ziarno” realizowanego przez Telewizję Polską.

W trakcie uroczystości w Warszawie Sławomir Siwek z zarządu TVP powiedział, gratulując laureatowi, że program „Ziarno” jest "jedyną szkołą w Polsce, która nie musi obawiać się ciągłych zmian w swojej misji kształcenia i wychowywania młodych Polaków".  

Biskup Antoni Długosz urodził się 18 kwietnia 1941 r. Jest doktorem habilitowanym katechetyki, święcenia kapłańskie otrzymał w 1965 r., a biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej mianował go 18 grudnia 1993 Jan Paweł II, który też osobiście go konsekrował 6 stycznia następnego roku w Watykanie.

W ciągu prawie 38 lat istnienia Kapituła przyznała ok. 840 Orderów Uśmiechu głowom koronowanym, duchownym, lekarzom, nauczycielom, instruktorom harcerstwa, działaczom społecznym, biznesmenom, aktorom, piosenkarzom i zwykłym ludziom, którzy zrobili coś nieprzeciętnego dla najmłodszych. Odznaczenia wręczano już na wszystkich kontynentach.www.polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070123113028523