Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Chrześcijanie to świnie, a żydzi to małpy

Z książek zawierających takie porównania uczą się dzieci w jednej z muzułmańskich szkół w Londynie. Po kolejnym przypadku szerzenia religijnych podziałów przed muzułmańskie ośrodki edukacyjne rząd brytyjski uznał, że lekiem na ekstremizm będzie stworzenie szkół wielowyznaniowych. Na ten cel zamierza przeznaczyć kilkadziesiąt milionów funtów, tworząc kilkadziesiąt akademii, w których razem będą uczyć się chrześcijanie, muzułmanie i żydzi.

Celem jednego z zadań wspomnianej książki z jest wymienienie religii nie niosących ze sobą żadnych wartości. Odpowiedź? Chrześcijaństwo lub judaizm. „To zdania wyjęte z kontekstu, poza tym podręczniki nie należą do programu nauczania” – tłumaczy dyrektorka placówki dr Sumaya Aluyusuf, jednak ze względu na wartościowe rozdziały przydatne w nauczaniu nie chce wycofać kontrowersyjnej książki z użytku.

Kolejna afera skłoniła rząd Wielkiej Brytanii do działania. W wielowyznaniowych szkołach „Uczniowie poznają inne religie, będą się uczyć o brytyjskiej kulturze i wartościach -mówi doradca brytyjskiego rządu ds. szkolnictwa sir Cyril Taylor”. Obok akademii mają powstać centra kulturalne. „Mam nadzieję, że dzięki nim muzułmanie nawiążą kontakty ze szkołami swoich dzieci” – dodaje doradca.

Placówki powstaną w regionach zamieszkanych przez dużą społeczność muzułmańską, mają zastąpić częściowo istniejące szkoły. Kilka z nich zostanie założonych w Oldham, gdzie w 2001 roku doszło do największych starć na tle etnicznym.

Realizacja rządowego projektu może jednak być trudna w realizacji. Kilka prób stworzenia takich wielowyznaniowych szkół już skończyło się fiaskiem. Rodzice nie mogli dojść do poru zmienia w sprawie możliwości koedukacyjnego kształcenia swoich dzieci.

Źródło: rzeczpospolita.plOpcje Artykułu

Chrześcijanie to świnie, a żydzi to małpy | 8 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Chrześcijanie to świnie, a żydzi to małpy
montsegur pią, 9 lut 2007, 01:41:24
Pozostaje nam zatem dopełnić obrazka nak naszkocowanego: "chrześcijanie to świnie, ńydzi to małpy, muzułmanie to karaluchy"
Aliści rządowi brytyjskiemu też się "rzuca na mózg". Wystarczy po prostu wycofać wspomniane podrŁczniki i po kłopocie. Ale nie: oni muszą tworzyć szkoły (wielo) wyznaniowe. Ciekawe tylko dlaczego jedynie dla "trójcy" religii. Czemu nie włączyć w to także buddystów (rozmaitych tradycji theravadycznych i mahayanicznych), hinduistów (też rozmaitych tradycji), shintoistów, taoistów, neopogan, rastafarian, moonistów, scjentologów, kwakrów, teozofów itd? A jeśli mowa o chrześcijanach, to których tak konkretnie? Katolików? Luteranów? Anglikanów? Baptystów? Antytrynitarian(mormonów, jehowitówitd)? Zielonoświątkowców? Adwentystów Dnia Siódmego? Prawosławnych (których?)? Jeśli idzie o żydów, to których: aszkenazyjskich, chasydów, sefardyjskich? Których muzułmanów: sunnitów? Szyitów? (to niebezpżieczna mieszanka ostatnio...) Sufitów? Jaka wielka byłaby szkoła, by to mogła pomieścić? A może wynikałoby to z istniejącej w danym miejscu mozaiki? Np szyicko-chasydzko-mahayaniczna? Albo sefardyjsko-teozoficzno-krisznowska?

Cheers!!!
 
Chrześcijanie to świnie, a żydzi to małpy
Bartek.D sob, 10 lut 2007, 22:09:34
hrum, hrum:D NIE wiedziałem, ze jestem świnią. Głos muzłumański jest dla mnie naprawdę autorytarny. Jestem świnia i wy też:P
 
Chrześcijanie to świnie, a żydzi to małpy
Pius nie, 11 lut 2007, 00:39:51
kiedyś wkleiłem artykuł na temat obraźliwych tekstów na temat chrześcijan w Talmudzie. Nie budził on tyle emocji chociaż bluźnierstwa które tam są wypisane są nieporównywalnie bardziej obraźliwe.

http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=10&showtopic=115305
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń