Abp San Francisco zadowolony z możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne

sob, 10 lut 2007, 16:07:07

Autor: Andrea Frizzarin

W wywiadzie dla lokalnego radia, przeprowadzonym w niedzielę, 4 lutego br., metropolita San Francisco abp George Hugh Niederauer powiedział, że "jest bardzo szczęśliwy" z decyzji zezwalającej katolickiej organizacji charytatywnej Catholic Charities na pośrednictwo w adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Podczas wywiadu w stacji KCBS, arcybiskup Niederaur dosłownie piał z radości z planu umożliwiającego pracownikom Catholi Charities na współpracę z organizacją o nazwie "Budowniczowie Rodzin" - Family Builders by Adoption, która zajmuje się koordynacją adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Jestem naprawdę bardzo zadowolony z decyzji powziętej przez szefa Catholic Charities" - powiedział abp Niederauer.

"Katolicka" organizacja charytatywana Catholic Charities otrzymała z Watykanu reprymendę i wyraźny zakaz udzielania pomocy przy adopcji dzieci przez pary homoseksualne, lecz zamiast zastosować się do decyzji Watykanu, porozumiała się z organizacją California Kids Connection, która działa z organizacją Family Builders, przez co stała się pośrednikiem w takich adopcjach.

"Najważniejszą osobą w procesie adopcji jest dziecko. Jakkolwiek ważne jest by para [małżeńska, homoseksualna? - tego arcybiskup nie dodał] miała możliwość adoptowania dziecka, to najważniejsze w tym wszystkim jest to, by dziecko miało swój dom" - powiedział abp Niederauer.

Arcybiskup dodał, że nauka Kościoła mówi o tym, by dziecko miało i matkę i ojca.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070210160707735