Warsztaty Gospel w Toruniu i Wrocławiu

nie, 18 lut 2007, 01:48:00

Autor: Joanna Gacka

Ruszyły zapisy na Warsztaty Gospel we Toruniu, które odbędą się 24-25.03.2007r. oraz Warsztaty Gospel we Wrocławiu, które odbędą się 21-22 kwietnia 2007r. Warsztaty poprowadzi czarnoskóry dyrygent – Brian Fentress ze Stanów Zjednoczonych, a we Wrocławiu dołączy do niego również Karen Burke z Kanady – dyrygentka Toronto Mass Choir.


Muzyczna uczta i rekolekcje w jednym. Kolorowe szarfy, ogromny kilkuset osobowy chór, czarnoskóry, charyzmatyczny solista tańczący i skaczący na scenie i energetyzujący wszystkich swoim żywiołowym zachowaniem. Głośne, niekrępujące nikogo ewangeliczne przesłania wspólne dla wszystkich chrześcijan. To obrazek niczym z amerykańskiego filmu. Tak właśnie przedstawiają się warsztaty muzyki gospel.

Organizatorzy liczą już uczestników w setkach, a publiczność w tysiącach – tylu bowiem entuzjastów muzyki gospel przyciągają coroczne gospelowe warsztaty w pięciu miastach Polski - Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie i Poznaniu.

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, rozgrzewa je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa – Syna Bożego.

Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami i rzeczywiście, jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że nie ma przesłuchań kwalifikacyjnych i ograniczeń wiekowych! Kto nie spróbuje, nigdy się nie dowie...

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej: www.warsztatygospel.pl i wpłata na konto organizatora.

Wszelkie informacje dostępne na stronie: www.warsztatygospel.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070218014829784