Kardynał O'Connor ustanowił specjalne Msze dla homoseksualistów

pon, 19 lut 2007, 23:03:30

Autor: Andrea Frizzarin

Kardynał Cormac Murphy-O'Connor, arcybiskup metropolita Westminster i głowa Kościoła katolickiego w Anglii, Szkocji i Walii, zaaprobował w archidiecezji Westminster specjalną Mszę św. dla homoseksualistów. Decyzją kardynała oburzeni są katolicy widzący w tym wyraźny ukłon w stronę lobby homoseksualnego, które od lat stara się o zmianę Nauki Kościoła w zakresie homoseksualizmu.

W oświadczeniu wydanym przez Archidiecezję stwierdza się, że: "Misją Kościoła jest służenie wszystkim ludziom. Kościół całkowicie potępia wszelkie formy niesprawiedliwej dyskryminacji, przemocy, prześladowania lub znieważania skierowanego przeciwko osobom, które są homoseksualistami".

Licznie napływające skargi pokazujące organizowanie przez ruch homoseksualny działający w Kościele, np. przez organizacje typu Lesbian and Gay Christian Movement, różnego rodzaju nielegalnych uroczystości z licznymi nadużyciami liturgicznymi oraz Mszy św. specjalnie odprawianych dla homoseksualistów, nie przyniosły skutku.Wręcz przeciwnie, kardynał swoją decyzją dokonał oficjalnego dowartościowania i pewnego rodzaju legalizacji ruchu homoseksualnego, który będzie dążył do głębokiej zmiany Nauki Kościoła.

Według Michaela Akermana, członka grupy katolików tradycyjnej Pro Ecclesia et Pontifice właśnie przyznanie specjalnych praw homoseksualistom jest zaprzeczeniem tak często przywoływanych słów o "równym traktowaniu wiernych", gdyż  to homoseksualiści mogą uczestniczyć we Mszach odprawianych w ich własnych parafiach, zatem odseparowanie i stworzenie osobnych Mszy specjalnie dla nich, jest jedynie próbą oficjalnej deklaracji, dowartościowania ruchu.


Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/02/18/nchurch18.xml

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070219230330476