Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa

Producent filmowy James Cameron uważa, że dokonał odkrycia które wstrząśnie fundamentem chrześcijaństwa. Według zrealizowanego przez niego filmu dokumentalnego grupa izraelskich archeologów odnalazła sarkofagi ze szczątkami Jezusa oraz członków jego rodziny.

Sarkofagi o których mowa odkryto w Jerozolimie w 1980 roku. Według badań liczą sobie około 2 tysięcy lat.

10 sarkofagów, które zostaną zaprezentowane jutro podczas promującej najnowszy film dokumentalny Camerona konferencji prasowej w Nowym Jorku zawiera według ich odkrywców szczątki między innymi Jezusa, jego matki Marii, Marii Magdaleny i innych krewnych - wynikać to ma między innymi z inskrypcji na sarkofagach.

Według Camerona dowody na rewolucyjną tezę są bardzo mocne - należą do nich między innymi badania DNA.

Autor najpoważniejszej z dotychczasowych prac i odkrywca znaleziska profesor Amos Kloner z Bar-Ilan University sceptycznie podchodzi do teorii przedstawionych przez Camerona i grupę izraelskich archeologów.

- To świetny materiał na film ale sama teoria jest nonensowna - skomentował Kloner.

Film o całej historii jest produkcją amerykańsko-brytyjsko-kanadyjsko-francusko-izraelską i ma mieć swoją remierę jednocześnie w kilku stacjach telewizyjnych - Discovery, brytyjskim Channel 4, kanadyjskim Vision i izraelskim Channel 8.


Opcje Artykułu

James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa | 30 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
kacerz_Marek nie, 25 lut 2007, 15:05:02

A nie było już kiedyś takiego filmu o lekarzu, któremu umarła żona, a on postanowił zemścić się na chrześcijaństwie, któremu ona była oddana, dlatego też sfabrykował doskonale szczątki 'Jezusa'?... ;)

Swoją drogą, o ile dobrze pamiętam, o. Kowalczyk SJ pisał bodajże w swojej książce 'Między dogmatem a herezją' o tym, że znalezienia ciała Chrystusa wcale by się z chrześcijaństwem nie kłóciło tak bardzo... ;)


---
Flp 4:4
 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
miramax nie, 25 lut 2007, 16:08:15
Tja... 10 lat minęło d Titanica a pan Cameron jakoś kolejnych Oscarów nie dostaje a i filmów coś mało zrobił w ostatnich latach... Ciekawe czemu zaplanował konferencje prasowa akurat dzień po rozdaniu nagród? Czyżby myśał że przyćmi Eastwooda, Greengrassa, Frearsa, Inarritu czy Scorsese... a może Di Caprio zazdrości?
 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
darq nie, 25 lut 2007, 18:31:44
A mnie zaciekawiła ta wzmianka o DNA. Nie bardzo rozumiem, z czym porównywali próbki?<br>
Cameron pomylił gatunek; dokument, a SF to dwa różne od siebie spojrzenia :)


---
############-d-a-r-q-###########
# Dariusz R. Hapoń
# http://darqha.chrzescijanie.pl
# darqha(at)chrzescijanie(dot)pl
# registered linux user # 316565

 
no to film będzie się dobrze sprzedawał
wuko nie, 25 lut 2007, 19:41:27

Można się spodziewać nowego "kodu Leonarda da Vinci".   Trzeba najpierw nagłosnić sprawę, a potem się nakręci fajny film, z którego będzie wielka kasa. Skomentuję to po marksistowsku: widocznie potrzeba takiego opium dla mas.

Takie pseudonaukowe rewelacje traktuję z wielkim sceptycyzmem. Zwłaszcza, że w ostatnich latach jest ich coraz więcej i są one podszyte jakąś ideologią. Śmiechu warta szarlatańska parodia nauki, książka pt.  "Zakazana archeologia" została napisana, aby udowodnić teorię, że ludzie żyli na ziemi już kilka miliardów lat temu.  Kilka lat temu przetłumaczono ją na polski - w księgarniach leżała między powaznymi pozycjami naukowymi. Bez komentarza

 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
krystyna pon, 26 lut 2007, 06:21:08
Zastanawiam sie komu tak bardzo zalezy na tym aby oglupiac ludzi czy przypadkiem nie naszym starszym braciom Zydom .Komu tak koscia w gardle stoi chrzescijanstwo  ? Prosze mnie zle nie zrozumiec nie jestem antysymitka ale dla mnie licza sie fakty .
 
To już było.
namor pon, 26 lut 2007, 07:10:34
Rację miał Kohelet. Nihil novi... Była już na ten temat powieść P.L. Maiera  "Oścień śmierci".

---
Roman Zając

Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
GAIGER pon, 26 lut 2007, 15:31:40

W moim Zborze (i Kościele) Pastor i starsi juz od dawna mówili że cos takeigo bedzie miałó miejsce i że szatan spróbuje każdego sposobu aby zniechęcic ludzi do wiary i odciągnąc od Chrystusa ! Oststnio bodajrze kilka miesięcy temu mówili że pewnei niedługi zbadają jakies DNA i powiedzą że to Jezus - i okazało sie że mieli rację , bo diabłe nie odpuści byleby posiac zwątpienie i odciągnąć ludzi od Boga !! Jak o mnie chodzi to niehc odkrywają i mówia co chcą, ja i tak wierzę ze Jezus jest Synem Bożym i Zbawicielem , który umarł i zmartwychwstał odkupiwszy grzechy ludzkości. To jest teraz próba wiary, takie sytuacja beda się mnożyć - a kto wytrwa do końca bedzie zbawiony !!

 

---
Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
MacTavish pon, 26 lut 2007, 15:42:32
Taaaak...Nie wiem czy ktoś pamięta historię z ossuarium "Jakuba brata Jezusa" ? Też była sensacja, że to "dowód" na istnienie Jezusa, a równoczesnie obalenie katolickiego dogmatu o dziewictwie Marii itd. Dopiero po jakims czasie okazało się że samo ossuarium faktycznie było stare, ale napis całkiem świeży...:D

---
...natychmiast się dzielą i rozłączają...I znowu podzieleni jedni drugich potępiają zachowując tylko wspólną nazwę... Celsus o chrześcijanach ok. 178 ne

 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
mateuszwroc wto, 27 lut 2007, 10:35:28
Rano oglądałem TVN24 i tam poinformowano, że prawdziwi naukowcy zbadali to "odkrycie". Inskrypcja wcale nie mówi o Jezusie, ale o kimś innym (imię brzmi kompletnie inaczej, ale nie zapamiętałem). Ponadto grób należał najprawdopodobniej do rodziny bogatego kupca. Jezus raczej nie był członkiem takowej.

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
czytelnik.1 czw, 1 mar 2007, 10:08:26
James Cameron równie dobrze może twierdzić że pochodzi z Marsa. Tyle warte jest jego "odkrycie".
 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
12901290 pią, 2 mar 2007, 17:46:36
dzieki takim wydarzeniom sila kosciola slabnie nareszcie,poniewarz uwazam ze ta [instytucja] bo tym jest kosciol dziala nie tak jak nalezy.ksieza zajeli sie zarabianiem pieniedzy zamiast pomoca ludziom potrzebujacym.podziwiam ludzi kturzy oferuja bezinteresowna pomoc natomiast tymi kturzy wykorzystuja naiwnosc innych gardze.sam ostatnio bylem zaplacic ksiedzu za pewna usluge i wiecie co mi powiedzial cyt. no wie pan w zasadzie co laska ale minimum 300. smieszy mnie to 
 
James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa
Integrysta pią, 9 mar 2007, 01:24:15
Nakręcił niemało dobrych filmów, potem trochę koszmarnych (vide Titanic), po co teraz całe to błazeństwo!!?? Kompromitacja człowieka i reżysera. Diabeł mógłby się pokusić o nieco wyższy poziom ataków na Pana naszego i Jego wiernych. Tych cyrków z grobem Pana Jezusa było już tak wiele, kogo to bawi... choćby "Spisek sykstyński" Vandenberga, dzieła Plant - Arda (jeśli dobrze go napisałem - chodzi o realnego autora wymysłów w stylu Kodu i podobnych) itp. Uprzejmie uprasza się szatanów o zmianę płyty!

---
Kwiecie Karmelu, módl się za nami!
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń