James Cameron twierdzi, że znalazł szczątki... Jezusa

nie, 25 lut 2007, 14:33:00

Autor: Joanna Gacka

Producent filmowy James Cameron uważa, że dokonał odkrycia które wstrząśnie fundamentem chrześcijaństwa. Według zrealizowanego przez niego filmu dokumentalnego grupa izraelskich archeologów odnalazła sarkofagi ze szczątkami Jezusa oraz członków jego rodziny.

Sarkofagi o których mowa odkryto w Jerozolimie w 1980 roku. Według badań liczą sobie około 2 tysięcy lat.

10 sarkofagów, które zostaną zaprezentowane jutro podczas promującej najnowszy film dokumentalny Camerona konferencji prasowej w Nowym Jorku zawiera według ich odkrywców szczątki między innymi Jezusa, jego matki Marii, Marii Magdaleny i innych krewnych - wynikać to ma między innymi z inskrypcji na sarkofagach.

Według Camerona dowody na rewolucyjną tezę są bardzo mocne - należą do nich między innymi badania DNA.

Autor najpoważniejszej z dotychczasowych prac i odkrywca znaleziska profesor Amos Kloner z Bar-Ilan University sceptycznie podchodzi do teorii przedstawionych przez Camerona i grupę izraelskich archeologów.

- To świetny materiał na film ale sama teoria jest nonensowna - skomentował Kloner.

Film o całej historii jest produkcją amerykańsko-brytyjsko-kanadyjsko-francusko-izraelską i ma mieć swoją remierę jednocześnie w kilku stacjach telewizyjnych - Discovery, brytyjskim Channel 4, kanadyjskim Vision i izraelskim Channel 8.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070225143328307