Trwa wielkie czytanie Biblii

wto, 6 mar 2007, 23:48:26

Autor: Izabela Okrój-Hernik

W trzynastu kościołach Poznania trwa właśnie III Maraton Biblijny, który propaguje czytanie Pisma Świętego Nowego i Starego Testamentu w przekładzie zwanym Biblią Poznańską. Księgę podzielono na 1.500 fragmentów, a każdy z nich będzie czytany przez inną osobę. Maraton zakończy się 16 marca.

W III Maratonie Biblijnym biorą udział osoby, które zgłosiły się wcześniej do czytania Pisma Świętego. Każda z nich przez pięć minut czyta wyznaczony fragment Biblii. Czytanie Biblii odbywa się od porannych do wieczornych mszy i każdego dnia przenosi się do innego poznańskiego kościoła.

W samym maratonie nie chodzi jednak o bicie rekordów, ale o zachęcenie do czytania oraz słuchania Pisma Świętego. Poznańskie czytanie Biblii zakończy się 16 marca w Parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny, a ostatni fragment przeczyta ks. Czesław Ksoń. Na zakończenie wielkiego czytania zostanie wygłoszone specjalne słowo do uczestników maratonu.

Po raz pierwszy Maraton Biblijny miał miejsce w 2005 roku w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Grobli w Poznaniu w okresie Wielkiego Postu. Pomysłodawcą wielkiego czytania Pisma Świętego był Piotr Frydryszek, a pomysł realizowali Przemysław Basiński oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Podczas pierwszego maratonu Biblię Poznańską czytało 876 osób.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070306234826220