Kremówka-gigant na urodziny Jana Pawła II

pon, 12 mar 2007, 21:20:45

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Rzeszowscy cukiernicy chcą z okazji urodzin Jana Pawła II upiec ogromnych rozmiarów kremówkę. Ulubione ciastko papieża będzie miało 87 metrów i zostanie upieczone w częściach. Cukiernicy chcą podzielić ten wypiek na około 7,5 tysiąca kawałków - pisze "Gazeta Wyborcza".

Cukiernicy zapowiadają, że za rok powstanie jeszcze dłuższa kremówka. Ich zamierzeniem jest wydłużanie ciastka o metr w każdą rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Tego ogromnego wypieku będą mogli spróbować wszyscy, którzy wezmą udział w obchodach 87. rocznicy urodzin papieża.

Autorzy gigantycznej kremówki będą wypiekać ciastko w częściach, a następnie połączą je i zaprezentują na stołach ustawionych na jednej z rzeszowskich ulic. Cukiernicy przewidują, że ciasto uda się podzielić na około 7,5 tysiąca kawałków.

Obchody upamiętniające urodziny Jana Pawła II odbędą się w Rzeszowie 20 maja - dwa dni po 87. rocznicy urodzin papieża. Zaraz po uroczystej mszy świętej z tej okazji w kościele Świętego Krzyża mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję spróbować rekordowego wypieku.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070312212045482