Stanowisko Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia

czw, 15 mar 2007, 11:39:40

Autor: Mirosław Miarczyński

Biskupi polscy podczas 339. zebrania plenarnego KEP jednoznacznie poparli działania mające na celu konstytucyjne zagwarantowanie tej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

"Konferencja Episkopatu Polski wyraża wdzięczność wszystkim, którzy z wielką konsekwencją modlą się i podejmują starania o skuteczną prawną ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Biskupi jednoznacznie popierają działania mające na celu konstytucyjne zagwarantowanie tej ochrony.

Godność i nienaruszalność życia ludzkiego od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci wynika z prawa naturalnego, co było zawsze przedmiotem nauczania Kościoła i o czym wielokrotnie przypominał Sługa Boży Jan Paweł II. Ważnych spraw moralnych dotyczących nienaruszalności życia ludzkiego nie wolno rozstrzygać na drodze referendum.

O takie rozumienie tej fundamentalnej kwestii biskupi zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli: do katolików, wszystkich chrześcijan i wyznawców innych religii, a także do niewierzących. Episkopat Polski jest świadom potrzeby szerokiej edukacji dotyczącej poszanowania życia na każdym jego etapie. Przy tej okazji biskupi przypominają, że Kościół w Polsce pomaga matkom i dzieciom przez m.in. prowadzenie Domów Samotnej Matki i Ośrodków Opiekuńczo-Adopcyjnych." - czytamy w okomunikacie z 339. zebrania plenarnego KEP.

Zobacz też: Aborcja

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070315113940131