Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Nowe antyaborcyjne propozycje PiS

Inicjatywę w sprawie antyaborcyjnych zmian w konstytucji przejął prezydent. Klub PiS ma w przyszłym tygodniu na bazie prezydenckiego projektu zgłosić nową propozycję zmian w art. 38 ustawy zasadniczej, które uniemożliwiłyby w przyszłości liberalizację ustawy antyaborcyjnej - informuje "Dziennik".

"Jest nowy pomysł, który zdecydowanie wzmocni ochronę życia i wprowadzi rozwiązanie chroniące kobiety ciężarne znajdujące się w trudnej sytuacji, głównie zgwałcone. Sądzę, że wszyscy je zaakceptują, bo to nie będzie podważenie ustawy" - mówił we wczorajszej rozmowie z "Dz" premier Jarosław Kaczyński.

Nieznany jest jeszcze ostateczny kształt poprawki, ponieważ cały czas jest redagowana. Na razie ma ona składać się z trzech punktów dopisanych do art. 38 lub być całkiem nowym artykułem w ostatniej części konstytucji.

Według propozycji przedstawianej jako kompromisową, art. 38 miałby brzmieć następująco:
1. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia
2. Życie od chwili poczęcia podlega ochronie prawnej przewidzianej w Konstytucji
3. Ustawy, umowy międzynarodowe i inne przepisy obowiązujące w Rzeczypospolitej Polskiej nie mogą ustanowić ochrony życia poczętego mniejszej niż w dniu wejścia w życie niniejszej Konstytucji
4. Władze publiczne podejmują działania mające na celu ochronę życia poczętego również poprzez pomoc kobiecie ciężarnej.


Polska.plOpcje Artykułu

Nowe antyaborcyjne propozycje PiS | 28 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Doprawdy zastanawiajace...
reguly śro, 28 mar 2007, 18:31:13
Skoro mamy dopre ponad 90pare % katolickie spoleczenstwo, to skad te ciagle te nowe pomysly na zmiane przepisow???  Wszak te 90paro %oew spoleczenstwo, jest tak przykladnie wierzace, ze aborcja w tym kraju nawet bez stosownych przepisow nie powinna miec miejsca... No chyba ze ktos zaklada ze to tylko te pare procent ciagle sie bez opamietania skrobie...

---
Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

 
Zupełnie na serio
wuko śro, 28 mar 2007, 22:31:48
Jestem wprawdzie mężczyzną, ale czytałem i słyszałem wielokrotnie, że w Polsce kobieta nie może się z własnej woli poddać sterylizacji. Zabieg podwiązania jajników, któremu chciała się poddać p. Alicja Tysiąc (pisze o tym dzisiejsza GW), aby uniknąć owej nieszczęsnej ciąży jest w Polsce zakazany - kobiety muszą robić to za granicą za wysoka cenę. Gdyby ten kretyński przepis usunąć, pewnie spadłaby w Polsce ilość wykonywanych aborcji.
 
Nowe antyaborcyjne propozycje PiS
Molier czw, 29 mar 2007, 00:31:17
W odniesieniu do w/w komentarzy: ludzie ale wy glupoty piszecie...smiac mi sie chce.No comment.ps. totalny chaos moralny...mieszacie wszystko.. zawsze irytuje mnie ze osoby, ktore nie maja pojecia na jakis temat wypowiadaja sie jakby byly ekspertami. eh;/

---
Budząc się w grobie...

 
Nowe antyaborcyjne propozycje PiS
chochlik czw, 29 mar 2007, 19:08:09
Jestem przeciwna aborcji, bo to zwykłe morderstwo. Jednak w tym samym czasie jestem wielką zwolenniczką wolności w każdym jej wydaniu. Boję się, że zmiany w ustawie antyaborcyjnej doprowadzą do sytuacji, w której politycy (to oni mówią najwięcej o tej sprawie, nie kobiety) będą skłonni poświęcić życie jednej kobiety, bo ich są miliony, dla życia jednego nienarodzonego płodu. Myślę, że wszystko zalkeży od samej zaineresowanej, To kobieta wybiera, czy zabije dziecko i czy postąpi wbrew Prawu Bożemu.

---
chochlik

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń