Większość Polaków wierzy w cuda Jana Pawła II

śro, 4 kwi 2007, 09:40:01

Autor: Izabela Okrój-Hernik

Z sondażu przeprowadzonego przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że 73 procent Polaków uważa, że Jan Paweł II dokonywał i dokonuje cudów. 42 procent ankietowanych przyznało, że wpływ papieża na Polaków po jego śmierci się zwiększył.

Respondentów zapytano dlaczego francuska zakonnica cierpiąca na chorobę Parkinsona wyzdrowiała. 38 procent ankietowanych wierzy, że papież modlił się o ratunek dla zakonnicy, a Bóg go wysłuchał i uzdrowił ją. 44 procent natomiast podkreśliło, że zakonnica tak głęboko wierzyła w papieską interwencję, że dodało jej to sił do walki z chorobą. 6 procent uważa, że choroba cofnęła się w sposób naturalny, a potem uznano to za cud.

42 procent badanych przyznało, że wpływ Jana Pawła II na Polaków się zwiększył, a 32 procent uważa, że trwa bez zmian. 15 procent ankietowanych przyznało zaś, że trwa bez zmian, a 15 procent twierdzi, że się zmniejszył. Tylko 5 procent respondentów uważa, że wpływ papieża na Polaków ustał całkowicie.

76 procent badanych twierdzi, że powszechne oddawanie czci Janowi Pawłowi II przez Polaków jest wyrazem prawdziwego, głębokiego przeżycia, a tylko 17 procent przyznaje, że jest to okazywanie uczuć na pokaz, ponieważ tak wypada.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070404094001330