Jezus z Nazaretu - pierwsza książka papieża Benedykta XVI

śro, 11 kwi 2007, 14:43:33

Autor: Joanna Gacka

Pierwsza książka napisana przez Josepha Ratzingera po wyborze na papieża - "Jezus z Nazaretu" - ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa M. 18 kwietnia 2007 roku, równocześnie z włoskim wydaniem.

W rzeczywistości zagubienia współczesnego świata, które obejmuje również postrzeganie osoby Jezusa z Nazaretu, Benedykt XVI z niezwykłą siłą ukazuje współczesnemu człowiekowi kim naprawdę był i jest Jezus Chrystus jako człowiek, Syn Boży i Zbawiciel. Dlatego wnikliwa lektura książki jest niezbędna dla współczesnego chrześcijanina.

Od Wydawcy:

Książka dotyczy fundamentu wiary każdego chrześcijanina – osoby Jezusa Chrystusa. Jest odpowiedzią na współczesny kryzys wiary i zaufania. W rzeczywistości zagubienia współczesnego świata, które obejmuje również postrzeganie osoby Jezusa z Nazaretu, Benedykt XVI z niezwykłą siłą ukazuje współczesnemu człowiekowi kim naprawdę był i jest Jezus Chrystus jako człowiek, Syn Boży i Zbawiciel. Dlatego wnikliwa lektura książki jest niezbędna dla współczesnego chrześcijanina.

Ze wstępu:

Książka o Jezusie, którą chcę teraz oddać w ręce czytelników, jest owocem mojej długiej wewnętrznej drogi.

Rysa dzieląca „historycznego Jezusa” od „Chrystusa wiary” w ciągu ostatnich 50 lat stawała się coraz głębsza i te dwie rzeczywistości coraz bardziej oddalały się od siebie.
Sytuacja ta jest dramatyczna dla wiary, ponieważ właściwy punkt odniesienia staje się niepewny: zachodzi obawa, że wewnętrzna przyjaźń z Jezusem, do której przecież wszystko się sprowadza, trafia w próżnię.

W książce tej patrzę na Jezusa z perspektywy Jego wspólnoty z Ojcem, która stanowi właściwe centrum Jego osobowości i bez której niczego nie da się zrozumieć; w tej samej perspektywie jest On dla nas obecny także dzisiaj.

Właściwie nie muszę nawet mówić, że książka ta żadną miarą nie jest wypowiedzią Nauczycielskiego Urzędu, lecz stanowi jedynie wynik mojego osobistego szukania „oblicza Pana” (zob. Ps 27,8). Zatem każdemu wolno mieć przeciwne zdanie. Czytelniczki i czytelników proszę tylko o odrobinę sympatii, bez której niemożliwe jest jakiekolwiek zrozumienie – Benedykt XVI.

o. Wiesław Szymona OP

Książkę Jezus z Nazaretu Od chrztu w Jordanie do Przemienienia można już zamawiać w naszej księgarni

Każdemu, kto zamówi u nas pierwszą książkę Benedykta XVI "Jezus z Nazaretu" udostępniona zostanie prezentacja zdjęć z wyjątkowych spotkań Benedykta XVI z wiernymi w Krakowie (26 do 28 maja 2006r). Prezentacja jest wzbogacona o wybrane cytaty z książki "Jezus z Nazaretu".
Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070411144333420