Spotkanie z Ingrid Trobisch

sob, 21 kwi 2007, 15:31:12

Autor: msr

Ingrid Trobisch, która ma już ponad 80 lat i na stałe mieszka w USA - to postać-legenda, kojarzy się przede wszystkim z książką “Być kobietą”, która w latach 80-tych krążyła w Polsce w co najmniej kilku pirackich wydaniach. W latach 70-tych pokolenie ówczesnych nastolatków zaczytywało się książkami Waltera – “Kochałem młodą dziewczynę” i “Którędy do małżeństwa”.

Walter i Ingrid Trobisch, luterańscy misjonarze, byli w latach 50/60 pionierami na skalę światową, skutecznie głosząc Ewangelię w trudno wówczas dostępnych rejonach Afryki. Potem z ich pracy narodziła się ekumeniczna służba Family Life Mission, ze szczególnym namaszczeniem do wprowadzania wierzących w zwykle przemilczany temat Bożego planu dla seksualności. Ich książki dla młodzieży o czystości przedmałżeńskiej i samoakceptacji wydane w kilkudziesięciu językach dotąd cieszą się niesłabnąca popularnością. Są cenione i wydawane tak w środowisku ewangelickim jak i katolickim.

Ingrid towarzyszyć będzie jej mąż Lauren Youngdale, którego poślubiła w 1999 roku, po 20 latach wdowieństwa (on także był wdowcem). Czyż nie jest to wspaniałe świadectwo, czucie się w oczach Bożych piękną i godną pokochania, nawet w wieku ponad 70 lat? Nic dziwnego, że gdy ta kobieta o twarzy pokrytej zmarszczkami wchodzi na salę – zwykle rozlega się szmer podziwu.

Jako Misja Służby Rodzinie – polski oddział Family Life Mission – zapraszamy 24 kwietnia na to wyjątkowe spotkanie o godz. 18:30 do dolnego kościoła parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie (ul. KEN 101, pomiędzy stacjami metra Ursynów i Stokłosy).

Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie: www.msr.org.pl.

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070421153112192