Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze

Korygowanie wyniku drugiej wojny światowej jest obrazą dla pamięci tych, którzy zwyciężyli w walce z faszyzmem - powiedział cytowany przez agencję Interfax Aleksy II.- Nie wydaje mi się, aby rewidowanie historii miało sens. To, co zrobiła Estonia i kontynuuje Polska, jest obraza dla pamięci naszych żołnierzy, którzy w obronie ojczyzny poświęcili to, co mieli najcenniejszego, czyli życie - powiedział rosyjski patriarcha podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod Grób Nieznanego Żołnierza w pobliżu murów Kremla.

Według Aleksego II, działania podejmowane przez estońskie i polskie władze są obrazą dla pamięci tych, którzy oddali życie w obronie swojej ojczyzny. Pamięć ta jest święta i musi być szanowana przez następne pokolenia. Źródło: Interfax/Polska.plOpcje Artykułu

Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze | 25 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
Jakub wto, 8 maj 2007, 20:28:05
Urzedowanie pana patriarchy jest obraza chrzescijanstwa....niech najpierw zrezygnuje a potem mozemy pogadac o innych obrazach......

---
Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

 
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
mateuszwroc wto, 8 maj 2007, 21:48:09
Mam nadzieję, że Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny potępi owe skandaliczne słowa Patriarchy. Z tego co wiem, Polska nie zalicza się do Wszechrusi. Niech się zajmuje swoim podwórkiem.

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
ags wto, 8 maj 2007, 22:53:11
Po trosze Patriarcha ma rację -  w końcu polegli walcząc ze wspólnym wrogiem. Niestety nie dociera do niego, że lekarstwo było gorsze od choroby. Ale akurat za to, ci co polegli nie odpowiadają.

---
"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie."
Gilbert Keith Chesterton

 
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
Bartek.D śro, 9 maj 2007, 22:48:57
To racja z jednek strony krasno armiści są bohaterami zaś z drugiej barbarzyńcami... i bądz tu chłopie mądry.
Niech stary piernik Aleksij II zajmie sie swoim podwórzm, a brudu to na nim duzo znajdzie. Pozdrawiam agenta Aleksija.

---
http://www.luteranie.pl/slupsk

 
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
kuba11 sob, 12 maj 2007, 19:56:43
Mam przekonanie, że część osób wypowiadających się o patriarsze Aleksym II ma mgliste pojęcie o rosyjskim prawosławiu - o prawdziwym męczeństwie tego Kościoła w czasach komunistycznych i o postawie hierarchów, którzy zrobili wszystko, żeby Kościół - najzupełniej fizycznie! - ocalał. Szkoda, że czasem w wypowiedziach hierarchów prawosławnych pobrzmiewają nuty politycznego zaangażowania - jest to w pewnym sensie charakterystyczna cecha rosyjskiego prawosławia, które tak bardzo zrosło się ze świadomością narodową i państwem. Nic jednak nie usprawiedliwia złośliwości pod adresem Patriarchy. Swoją drogą zachęcam do większego zainteresowania się losem i dramatem prawosławia rosyjskiego, zanim zabierzemy się za jego - dość jednostronną - krytykę.
 
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
mikolaj sob, 12 maj 2007, 23:24:05

Jeżeli uważamy, że jesteśmy znowu “wybitnymi budowniczymi” ; obecnie to demokracji, pozwólmy oceniać się innym. Patriarcha prezentują typową mentalność rosyjską, lecz czy różni się ona tej polskiej...typu : kwaki, jurki, romcie, młodzież wszechpolska , rydzyk ...itp.???. Według polskiej tradycji o umarłych nie należy mówić źle; cóż winni są czerwonoarmiści, że ich wysłano i złożyli na polskiej ziemi daninę najwyższą, tj. swoje życie??? Przeniesienie szczątków zmarłych w miejsca uświęcone, tj. na cmentarze, na pewno nie budzi zastrzeżeń chrześcijan prawosławnych, z wyjątkiem tych typu “putinu” i jemu podobnych, urabianych według ideologii szowinizmu i nacjonalizmu. Tzw. narody wyzwolone , w tym w szczególności Polska, której we wrześniu 1939r. “kraj rad” wbił nóż w plecy, a w Katyniu wymordował polskich oficerów i inteligencję; nie mają powodu do gloryfikacji chwały jego oręża. Stąd przeniesienie pomników a nie niszczenie ich, w miejsce mniej eksponowane jest zasadne , a w przypadku na cmentarze to nawet powoduje uświęceniem ich. Nie mamy powodu do gloryfikacji okupanta, który naród Polski ubezwłasnowolnił i polecał swoim polskim poplecznikom nauczać, że Boga ...niet! Nie jestem kompetentny do oceniania patriarchy Aleksieja II, lecz po 70 latach intensywnego odreligijniania ludu rosyjskiego przez ich komunistów, jego obowiązkiem wraz z pozostałymi hierarchami Cerkwi, jest prowadzić takie działania aby naród rosyjski był wierzącym. Stąd do osiągnięcia tych celów wykorzystuje m.in. tak lotne do ucha populistyczne poglądy z odcieniem szowinizmu i nacjonalizmu. Niestety szowinizm i nacjonalizm nie jest obcy też Polakom, a w szczególności tej części społeczeństwa , która identyfikuje się z poglądami prezentowanymi przez ugrupowania typu jak wyżej (kwaki .../.../, rydzyk...itp.) ???

 
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
czytelnik.1 wto, 15 maj 2007, 10:48:19
Ciekaw jestem co Aleksy II ma do powiedzenia na temat wymordowanych Polaków w Katyniu , Ostaszkowie i innych miejscach przez tych bohaterskich wyzwolicieli ?
 
Patriarcha Moskwy atakuje polskie władze
czytelnik.1 czw, 17 maj 2007, 15:46:13
Niech ten agent KGB ( Drozdow ) lepiej się odczepi od Polski i Estonii.
 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń