Song of Songs Festival po raz dziesiąty

pon, 18 cze 2007, 16:54:30

Autor: Karol Kucharski

Mija dziesięć lat od czasu, kiedy w murach toruńskiej starówki po raz pierwszy wybrzmiał Festiwal Song of Songs. Jego narodzinom towarzyszył niepowtarzalny klimat, który razem tworzyli wspaniali artyści oraz rozentuzjazmowana publiczność. W tym sensie Festiwal nic się nie zmienił. Ten sam duch wciąż unosi się nad sceną i publicznością. Różne rodzaje muzyki, ale jedno przesłanie; różne wyznania, ale jedno pragnienie – aby być jedno.Tegoroczny Festiwal Song of Songs odbędzie się w dniach od 29 do 30 czerwca. Ta dziesiąta edycja Song of Songs jest pomyślana jako „jubileusz jubileuszy.” Większość artystów i zespołów, którzy wystąpią na scenie – tak jak Festiwal – obchodzi swoje mniejsze lub większe rocznice. Jak zwykle zaprezentuje się czołówka polskiej sceny chrześcijańskiej: 2 Tym 2,3, Armia, Tomek Kamiński, Mietek Szcześniak, TGD, Maleo Reggae Rockers, Full Power Spilit, Anastasis oraz Porozumienie. Wśród gości zagranicznych będą: zespół Voanerges z Ukrainy oraz mega-gwiazda sceny chrześcijańskiej – zespół Rescate z Argentyny.

W tym roku patronat medialny nad imprezą objęły: Program 2 TVP, „Gość Niedzielny” oraz Radio Plus. Redakcje Magazynu „Ruah” oraz „Gościa Niedzielnego” przygotują specjalną Gazetę Festiwalową, która przypomni najważniejsze wydarzenia z minionego dziesięciolecia Festiwalu. TV Civitas przeprowadzi w Internecie transmisję na żywo ze wszystkich wydarzeń festiwalowych.

Na oficjalnej stronie internetowej Festiwalu (www.songofsongs.pl) można obejrzeć filmowe zaproszenia na imprezę. Tam też można podyskutować na forum z innymi entuzjastami muzyki chrześcijańskiej oraz podzielić się praktyczną wiedzą na temat Miasta Kopernika.

W drugim dniu Festiwalu, w katedrze śś. Janów, Biskup Józef Szamocki odprawi Mszę św. w intencji Biskupa Jana Chrapka, a także organizatorów, artystów i uczestników Song of Songs 2007. Liturgię uświetni specjalny chór złożony z uczestników tegorocznego Festiwalu. Jednocześnie, tego samego dnia wieczorem, na festiwalowej scenie odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo z udziałem duchownych różnych kościołów chrześcijańskich. W konkursie debiutantów, na tzw. „Małej Scenie,” weźmie udział blisko 30 zespołów i artystów indywidualnych. Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę możliwość nagrania profesjonalnego teledysku do jednej ze swych piosenek. Fundatorem nagrody jest SOS Music. Drugą nagrodę – w wysokości 2.000 zł. – ufundował Prezydent Miasta Torunia, Pan Michał Zaleski. Fundatorem trzeciej nagrody – o wartości 600 zł. – jest lokalny oddział stowarzyszenia Civitas Christiana z Torunia. (DI)

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070614165430953