Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

150 tysięcy pielgrzymów Radia Maryja na Jasnej Górze

Około 150 tys. pielgrzymów z Radia Maryja zgromadziło się na Jasnej Górze. Dwudniowa pielgrzymka odbywa się pod hasłem "Przypatrzmy się powołaniu naszemu". To jedna z najliczniejszych grup odwiedzających Maryjne Sanktuarium. W tłumie widoczne były liczne znaki Rodziny Radia Maryja z nazwami miejscowości, transparenty, flagi i sztandary.Uroczystości pielgrzymkowe Radia Maryja rozpoczęły się sobotnią liturgią na Wałach Jasnogórskich. Ordynariusz diecezji łomżyńskiej biskup Stanisław Stefanek dużą część homilii podczas inauguracyjnej mszy św. poświęcił mediom i pracy dziennikarzy.

- Właściciele mediów mają większą władzę niż dawni wodzowie. - Czy któryś z nich jednym naciśnięciem, jednym skinięciem, potrafił uruchomić w całym świecie wrzask przeciwko człowiekowi, produkcję kłamstwa i śmiercionośną, pełną jadu, propagandę? Nikt z tamtych ludzi nie był tak sprawny, jak są dzisiejsi władcy – powiedział biskup. Nawiązał do tworzonego przez TVN kanału religijnego. - Tworzy się konkurencja, która jest gotowa zawiesić na godzinę program przeciw człowiekowi - powiedział kaznodzieja.

Na zakończenie sobotniej mszy św. przemówił dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Zaapelował o wspieranie "prawdziwie polskich" i katolickich mediów. - To jest zdrowie, to nie jest trucizna w pięknym opakowaniu - powiedział.

Niedzielnej uroczystej liturgii na Jasnej Górze przewodniczył bp Andrzej Dzięga, delegat Konferencji Episkopatu. W swojej homilii sandomierski biskup nawiązał do sprawy arcybiskupa Stanisława Wielgusa. - Ból, cierpienie i rany Kościoła są znakami ewangelicznego zdrowia Kościoła – powiedział ks. biskup. Zapewnił abpa Wielgusa o modlitwie i życzliwości wiernych. Hierarcha wskazał na znaczenie kolegialności w Kościele, jako metody rozpoznawania i rozwiązywania trudnych spraw.

Kaznodzieja przekonywał, że tylko w mocy Ducha Świętego może powrócić publiczna dyskusja o ochronie życia w Polsce. "Panie premierze, ta nadzieja i ta dyskusja trwa w Kościele i trwa w narodzie, musi trwać. Nie mogą te tematy też nie powrócić w dyskusji publicznej w Polsce i Europie. W Duchu Świętym i publicznej zgodzie niech powróci i niech odmieni oblicze polskiej ziemi" - apelował do rządzących bp Dzięga.

Biskup wezwał katolickich intelektualistów, aby nie przeciwstawiali swojego sposobu odczuwania i praktykowania wiary sposobom, w jaki czynią to prości, wierzący ludzie.

- W związku z tym, że różne media laickie zwracają się do nas o akredytacje na XV Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę, w sobotę i niedzielę, informujemy, iż nauczeni przykrymi manipulacjami mediów liberalnych, dokonywanymi na Radiu Maryja, na posługujących w nim słuchaczach i pielgrzymach, nie wyrażamy zgody na akredytację tym mediom - powiedział o. Rydzyk w Radiu Maryja przed pielgrzymką.

Zgodę na przekazywanie na żywo relacji z pielgrzymki dzięki skorzystaniu z sygnału Telewizji Trwam uzyskała jedynie TVP Oddział Katowice.Opcje Artykułu

150 tysięcy pielgrzymów Radia Maryja na Jasnej Górze | 0 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń