Taśmy Rydzyka

pon, 9 lip 2007, 09:15:26

Autor: Marcin Pijaczyński

Tygodnik "Wprost" wszedł w posiadanie nagrania z zamkniętego wykładu dla studentów prowadzonego przez o. Tadeusza Rydzyka. Duchowny nazywa prezydentową czarownicą, która powinna poddać się eutanazji, a głowę państwa oszustem ulegającym lobby żydowskiemu.

Jak podaje tygodnik, ojciec Tadeusz Rydzyk skomentował również sprawę Jedwabnego, która miała służyć tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. Z kolei mówiąc o "Gazecie Wyborczej" dyrektor Radia Maryja stwierdza, że prezentuje ona cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną.

"Wprost" pisząc o nagraniu z wykładu o. Rydzyka zaznacza, że odsłania ono prawdziwe poglądy toruńskiego redemptorysty. Od września 2006 roku nie jest już rektorem założonej przez siebie w Toruniu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, ale to on nadal gra na uczelni pierwsze skrzypce.

Podczas zamkniętych spotkań ze studentami o. Rydzyk ma mówić rzeczy, których nie wypada mu powiedzieć. "Tego nie będę wszystkim mówił. Tego nie piszcie i nikomu nie mówcie" – zastrzegł podczas jednego z wykładów. W kwietniu 2007 roku jedno ze spotkań poświęcił sprawie głośnego wystąpienia prezydentowej, która 8 marca podczas spotkania z dziennikarkami zaapelowała do polityków o niezaostrzanie ustawy antyaborcyjnej.

Sam o. Tadeusz Rydzyk nazywa rewelacje "Wprost" prowokacją.

Polska.pl

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070709091526901