Lustracja przywódców polskich kościołów protestanckich

pon, 16 lip 2007, 13:31:54

Autor: kaiser

Widząc brak poważniejszego zainteresowania lustracją wśród protestanckich duchownych (przykładem jest np. brak poważnych reakcji na artykuł w Newsweeku z marca 2006 p.Terlikowskiego pt."Wyznawcy agentury", gdzie autor powołując się na dokumenty IPN pisze na temat współpracy protestanckich duchownych z bezpieką), postanowiliśmy pomóc w oczyszczeniu kościołów oraz ujawnianiu prawdy o agentach. Nie chodzi nam o polowanie na czarownice" czy potępianie kogokolwiek. Pragniemy, aby ludzie uwikłani w jakąkolwiek formę współpracy ze służbami specjalnymi ujawnili, jak było naprawdę oraz oczyścili się. 

Fakt uwikłania się we współpracę nikomu chwały nie przynosi (Biskup ma być nienaganny; Tyt. 1:7), lecz wszelkie próby tuszowania i ukrywania prawdy tylko pogarszają sytuację. Wierzymy, że nasze przedsięwzięcie pomoże oczyścić Kościoły i że będą one dobrym świadectwem dla ludzi spoza nich. Mamy świadomość, że nasza akcja spotka się z oporem wśród wielu duchownych i wiernych, ale zgodnie z ewangelicznym przesłaniem wierzymy, że "prawda wyzwala".

Wyrazić swoje poparcie można bez pośrednio na witrynie akcji dostępnej pod adresem www.lustracja.protestanci.org

APEL DO PRZYWÓDCÓW POLSKICH KOŚCIOŁÓW PROTESTANCKICH

Jezus wymaga od nas, byśmy byli nienaganni i cieszyli się dobrym imieniem u tych, którzy do nas nie należą. Polska dotknięta jest dziś ogromnym upadkiem wszelkich autorytetów szczególnie za sprawą obłudy, kłamstwa i kolaboracji z siłami zła jej dotychczasowych przewodników. Kościoły Jezusa i ich przywódcy powinni w tym świecie jaśnieć jak latarnie morskie wskazujące zagubionym właściwą drogę do Prawdy. Opublikowanie naszych oświadczeń lustracyjnych może nie jest wielkim krokiem w drodze do uzyskiwania wiarygodności wśród Rodaków, ale koniecznym.

"Abyście się stali nienagannymi i szczerymi dziećmi Bożymi bez skazy pośród rodu złego i przewrotnego, w którym świecicie jak światła na świecie," Filip. 2:15

Grupa inicjacyjna :
Robert Kabata
Jerzy Łach
Przemysław Gola
Paweł Chojecki

źródło: www.lustracja.protestanci.org

Komentarze (0)


Kosciol.pl
http://www.kosciol.pl/article.php/20070716133153183