Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Mocne ostrzeżenie Benedykta XVI przed wojną

W rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę Anioł Pański Benedykt XVI nawiązał do notacji swojego imiennika z miesięcy poprzedzających wybuch I-j wojny światowej . Każda „wojna jest bezużyteczną rzezią” – powiedział papież. Nawet ta racjonalnie uzasadniona – dodał.

- Z tego miejsca pokoju, w którym nawet jeszcze bardziej postrzega się jako niedopuszczalne potworności daremnych masakr, ponawiam apel o to, by podążać z wytrwałością drogą prawa i odrzucić z determinacją wyścig zbrojeń oraz wyrzec się pokusy rozwiązywania nowych sytuacji przy pomocy starych systemów - mówił Benedykt XVI.

Słowa papieskie mogą być aktualnym komentarzem do bezprecedensowej koncentracji floty amerykańskiej w Zatoce Perskiej. Powagę sytuacji w zatoce potwierdza milczenie mediów, które do tej pory szeroko komentowały działania wojskowe w tym rejonie.


Opcje Artykułu

Mocne ostrzeżenie Benedykta XVI przed wojną | 11 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
GAIGER pon, 23 lip 2007, 08:45:31

ot hihot (a może raczej drwina)  z historii ?! Tekst "- Z tego miejsca pokoju, w którym nawet jeszcze bardziej postrzega się jako niedopuszczalne potworności daremnych masakr" jawi sie jako co najmniej jako bezmyslny, jesli sięgnię sie pamięcia wstecz i przypomni dyrygowane z "tego miejsca pokoju" wyprawawy krzyzowe, Sw. Inkwizycję i przesladowaniem innowierców, intryganctwem i podżeganiem politycznym i wieloma innymi niechlubnymi rzeczami które miały miejsce w Rzymie i Watykanie na przestrzeni wieków.  Oczywscie zaraz podniosa się głosy że jak śmiem takie rzeczy wyciągac i że jątrzę, tylko niech mi ktos udowodni ze mówie nieprawdę, że tak nie były i że mówienie o Rzymie miejsce pokoju to nie jest co najmniej naduzycie ??

Szkoda że KK w sprawie wojen (które isttonie są złem) i prześladowania oraz potrzebie ochrony zycia niewinnych ludzie nie mówił tym samym głosem jakies 500 lat temu !

---
Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

 
 • Marek pon, 23 lip 2007, 16:06:51
GAIGER pon, 23 lip 2007, 14:08:32

e, jest to "jakiś" argument, przyznam że ja tez obawiam sie Islamizacji Europy podobnie jak obawiam sie jednej wspólnej religii o kótrej mowa jest w Biblijnych proroctwach i Księdze Objawienia, która mówi że na końcu będzie dążenia Antychrysta do ustanowienia jednej wspólnej dla wszystkich religii pozbawionej Chrystusa. Mimo różnic doktrynaolnych jakie dziela nas chrezścijan (szczególnie Protestantów i tzw. kościoły historyczne) wobec świata Islamu powinnismy stac jednym frontem i pokazywac że Chrzescijaństwo i Chrystus maja do zaoferowania o wiele wiecej niz Islam i Mahomet. To raz.

a dwa to gdyby nie wyprawy krzyzowe nie byłoby chyba az takiej nienawiści muzułman do świata chrześcijańskiego, pozatym Europa i tak by się obroniła przezd napływem Islamu, a tereny wschodniego chrześcijaństwa i tak na rzecz Islamu w wiekszości straciła, cego dobitnym przykładem współczesna Turcja, gdzie kiedys chrezścijańswo rozkwitało i było dominujące, a obecnie jest w szczątkowym stadium. Więc pozytecznośc wypraw krzyzowych politycznie była bardzo watpliwa, a z punktu widzenia nauk Pana Jezusa zupełnie chybiona i pozbawiona sensu (bo nie takiewgo sposobu nawracania życzył sobie Chrystus). Jak chodzi o o inne grzechy Watykanu i Papiestwa to jest ich niestety wiele , liczne ksiązki i xródła historyczne traktuja na ten temat i niestety chluby one Kosiołowi Rzymskiemu nie przynoszą, a w moim pojmowaniau z prowadzeniem Ducha Świętego na które powływali sie Papieże miało niewiele wspólnego, no ale jam heretyk więc wybaczcie. Kościół powinien ociekać miłościa blixneigo a nie krwią, szkoda że chrześcijaństwo tak często było wypaczane przez chrzescijan róznych wyznań (równiez protestanckich niestety) odwołująych sie na dodatek do Boga, a przeciez "po miłości wzajemnej poznaja żeście uczniami moimi" !!

Pozdrawiam

 

 

 

---
Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

 
konfolut pon, 23 lip 2007, 15:51:31
jeżeli coś jest "bezużyteczne" to trudno, żeby było "racjonalnie uzasadnione". Oj biedny papież.
 
 • Andrzej wto, 24 lip 2007, 11:33:43

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń