Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Tragedia polskich pielgrzymów

W pobliżu francuskiego Grenoble zginęło 26 polskich pielgrzymów. Autokar wiozący 50 Polaków przebił barierkę ochronną i runął do rzeki Romanche, gdzie stanął w płomieniach.

W pobliżu francuskiego Grenoble zginęło kilkunastu polskich pielgrzymów. Autokar wiozący 50 Polaków przebił barierkę ochronną i runął do rzeki Romanche.

Telewizja TVN24 podaje, że w wypadku polskiego autobusu śmierć poniosło 14 osób. Z kolei agencja AFP pisze o śmierci co najmniej 13 pielgrzymów.

Autokar miał zjeżdżać w dół bardzo stromą alpejską drogą pomiędzy miejscowościami Grenoble a Gap. W pewnej chwili pojawiły się problemy z hamulcami. Pojazd przebił barierkę i spadł 15 metrów w dół do górskiej rzeki.

Informacji dla rodzin poszkodowanych udziela MSZ pod tel. 022 523 90 09.

Aktualizacja: 12:55
Liczba ofiar śmiertelnych katastrofy wynosi już 21 osób. Ilość ofiar może jeszcze wzrosnąć. Rannych jest co najmniej 20 osób. Autobusem podróżowali pielgrzymi ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego i Mieszkowic. Autokar należał do firmy Orlando Travel ze Skawiny (Małopolskie).

Prawdopodobnie przyczyną wypadku był zły stan techniczny hamulców pojazdu. Według nieoficjalnych informacji, droga którą poruszał się polski autokar była zamknięta dla ciężkiego ruchu.

Aktualizacja: 13:04
Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 24 osób. 12 jest ciężko rannych, kolejne 12 odniosło lżejsze obrażenia. 3 osoby są nadal poszukiwane. Według danych francuskiej straży pożarnej, autokarem podróżowało 49 pielgrzymów i 2 kierowców.

Polska.plOpcje Artykułu

Tragedia polskich pielgrzymów | 34 komentarzy
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Tragedia polskich pielgrzymów
kacerz_Marek pon, 23 lip 2007, 01:38:14

Wiecznaja pamiat'...


---
Flp 4:4
 
Tragedia polskich pielgrzymów
GAIGER pon, 23 lip 2007, 10:30:30

może i nie powinienem przez wzgląd na szacunek dla tragicznie zmarłych (wspólczucie dla członków ich rodzin i bliskich) mówic tych słów, ale dlaczego zawiodła w tym przypadku "moc i wstawienictwo" jak ją nazywają katolicy Matki Boskiej do której wierni przeciez pielgrzymowali ? A nie wątpie że pod jej ochrone oraz pewnie pod ochrone Św. Krzysztofa wierni sie oddawali. Dlaczego ich od tego nieszczęscia nie uchroniła, mimo tego ze pojechali przeciez odwiedzić miejsca jej kultu ???

Jeśli dobrze rozumuje to pielgrzymi podrózujący do szczególnie świętych miejsc nawiedzanych przez NMP powinni byc pod jej szczególna ochroną, w końcu to dla Niej podjeli tak dalka podróż ? Dlaczego wiec pomimo tak szczególnego rodzaju pielgrzymki nie zostali uchronieni , czyzby modlitwy nei zostały wysłuchane, a może zawiodła pomoc tej do której pielgrzymi sie udawali ? Wiem że to w naszym maryjnym kraju wujątkowo niewdzięczny i niewgodny temat, ale jednak musze się podzielić tym co sądzę i wielu innych opierajacych się na Biblii chrześcijan na ten temat :

W Ewangelii św. Jana czytamy: A trzeciego dnia było wesele w Kanie Galilejskiej i była tam matka Jezusa. Zaproszono też Jezusa wraz z jego uczniami na to wesele. A gdy zabrakło wina, rzekła matka Jezusa do niego: Wina nie mają. I rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja. Rzekła matka jego do sług: Co wam powie, czyńcie!" Ew. Jana 2:1-5.

Matka Pana Jezusa dobrze zrozumiała, że Pan Jezus pośredników nie potrzebuje, lecz sam wie co i kiedy ma czynić, dlatego też powiedziała sługom, mówiąc: "Co wam powie, czyńcie!".

To jest jedyny nakaz św. Marii, zapisany w Piśmie Świętym, aby wszyscy słuchali Pana Jezusa i czynili to, co On każe. Ponieważ wszyscy ludzie są zainteresowani życiem wiecznym i zbawieniem duszy swojej, dlatego jest ważnym zwrócić baczną uwagę na NAKAZ ŚW. MARII i usłuchać Pana Jezusa, tak jak uczynili słudzy na weselu. I gdy usłuchali Pana Jezusa, to stał się cud - Woda zmieniła się w wino.

Posłuchajmy teraz, co Pan Jezus każe nam czynić aby mieć życie wieczne.

On powiada: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Ew. Mat.11:28.

Wielu ludzi jest bardzo spracowanych wysługiwaniem sobie zbawienia własnymi sposobami, a jak wiele jest obciążonych grzechami. Takich właśnie Pan Jezus zaprasza pójść do Niego, a ON DA UKOJENIE. On nie mówi tu: idźcie do matki mojej, aby ona dopomogła wam, lub do świętych, wcale nie, ale prosto i wyraźnie: "Pójdźcie do Mnie... a Ja wam dam ukojenie". On chce ażeby każdy osobiście zwracał się do Niego ze wszystkimi potrzebami. I On nie potrzebuje pośredników.

oraz

Apostoł Piotr uczył, mówiąc: "I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni" Dz. Apostolskie 4:12. Kto zaś się modli w jakimś innym imieniu i prosi o zbawienie lub pośrednictwo, ten nie wierzy Bogu, Piotrowi i św. Marii. Taki też podlega osądzeniu. Proszę wysłuchać, co powiada Pan Jezus: "Kto Mną gardzi (czyli nie modli się tylko w Jego imieniu) i nie przyjmuje słów Moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, to go sądzić będzie w dniu ostatecznym" Ew. Jana 12:48. Każdy musi wierzyć, "jak powiada Pismo", aby mieć życie wieczne.

Natomiast w Ew. Marka Pan Jezus powiada: "Daremnie Mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi" Ew. Marka 7:7. Wszystkie obrzędy i praktyki religijne, niezgodne z Pismem Świętym, są nauką ludzką i kto się jej trzyma, ten "daremnie" czci Boga i Pana Jezusa.

A dalej Pan Jezus powiada: "Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować. Tak unieważniacie Słowo Boże przez swoją naukę, którą przekazujecie dalej; i wiele podobnych rzeczy czynicie" Ew. Marka 7:9,13.

Ustanowione przeróżne tradycje, obrzędy i rytuały w różnych religiach, są tylko nakazami ludzkimi, bo nie są zgodne z Pismem Świętym i są zgubną nauką.

Pismo Święte powiada: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" 1Tym.2:5. Pan Bóg jest jeden i potrzebuje tylko jednego pośrednika, którym jest Jezus Chrystus i nikt więcej. Idźmy więc zawsze tylko do Niego.

PONADTO PISMO ŚWIĘTE MÓWI NAM :

Mat. 11:28-30
28. Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
29. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
30. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.

1 Tym. 2:5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Dz.Ap. 4:12
12. I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.Mat. 11:28-30
28. Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
29. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
30. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.

1 Tym. 2:5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

Dz.Ap. 4:12
12. I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Hebr. 7:25
25. Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego (JEZUSA) przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.

Jan. 16:23-24
23. A w owym dniu o nic mnie pytać nie będziecie. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, da wam.
24. Dotąd o nic nie prosiliście w imieniu moim; proście, a weźmiecie, aby radość wasza była zupełna.

Dlatego oraz z powodu kilku innych przyczyn których nie zamierzam juz tutaj rozwijać powierzanie się pod opieke Marii nie ma sensu, bo ona nie jest wszechmocnym i wszechobecnym Bogiem, nie słyszy naszych modlitw i nie ma mocy aby chronic nas od nieszczęść, bo chociaz bez wątpienia jako bogobojna niewiasta i ziemka matka Pana Jezusa jest w Niebie, jednaże  nie jest Bogiem i jest wszechmogaca. Powierzajmy nasze prośb, troski, problemy tylko samemu Boga, bo ON ma moc nie tylko ochronic nas ale i wydobyc z nieszczęścia, ON jest Alfa i Omegą, początkiem i końcem, jednoczesnie Bogiem zazdrosnym który  nie chce aby nasze modlitwy były kierowane do kogos innego niż On sam, czym zresztą daj wyraz sam Pan Jezus nauczajac nas modlitwy "Ojcze nasz" !!!

kto ma uszy niechaj słucha ...

---
Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King

 
Tragedia polskich pielgrzymów
Jazon pon, 23 lip 2007, 17:31:00

 

Gratuluje Ci Jakubie rozeznania. Grzeszny kierowca popełnia błąd, a okrutnik Bóg, pali żywcem 25 innych osób. Twoje wyobrażenie Boga, który jest przecież Miłością, jest porażające. Zgadzam się z GAIGERem, błogosławieństwa z nimi (pielgrzymami) nie było, bo to co robili nie było Biblijne. Tym, którzy przeżyli życzczę refleksji, rodzinom ofiar - wyrazy współczucia.

Pozdrawiam

 
Tragedia polskich pielgrzymów
mateuszwroc pon, 23 lip 2007, 19:40:04
A może opieka Maryi była, skoro nie zginęli wszyscy?

---
"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

 
Tragedia polskich pielgrzymów
medieval_man pon, 23 lip 2007, 21:13:18
Rozumiem, Gaigerze, że kazdy pretekst jest dobry, żeby dowalić "niebiblijnym kultom". A wystarczy pomyśleć, że wypadków z udziałem pielgrzymów udających się do sanktuariów maryjnych jest więcej, bo więcej jest samych pielgrzymek do tychże sanktuariów. Prosta i bolesna zależność. Doszukiwanie się tu jakiejś urojonej boskiej kary i wykorzystywanie tragedii do uprawiania taniej, biblijnej demagogii jest po prostu nie miejscu. Uważam ten wątek za zbędny.

---
Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację

 
Tragedia polskich pielgrzymów
Apologeta wto, 24 lip 2007, 00:07:35

Wg Medival Man wszystko, co nie jest zgodne z jego dogmatyką, to demagogia, a kto powołuje się na Pismo Święte jako główny autorytet w sprawach wiary, otrzymuje od niego reprymendę za fundamentalizm, choć wg jego kryteriów za fundamentalistów należałoby uznać również Jezusa i apostołów..

Co do miejsc kultu maryjnego, które często powiązane są z objawieniami, to towarzyszy im wiele niezgodności z Pismem Świętym, na które warto zwrócić uwagę. Np. objawienie fatimskie głosi, że ludzie „muszą oddać należną cześć Niepokalanemu Sercu Marii, aby ludzkość mogła być zbawiona!”

Takie słowa nie mogą pochodzić od Boga, ponieważ wyraźnie zaprzeczają Jego Słowu, wg którego Bóg posłał Syna, „aby świat był PRZEZ NIEGO zbawiony” (J.3:17). Nie zgadzają się ze słowami: „Nie ma w ŻADNYM innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.” (Dz. 4:12). Twierdzenie, że ludzkość może być zbawiona przez oddanie czci „Sercu Marii”kwestionuje podstawową naukę Ewangelii, według której ludzkość może być zbawiona TYLKO dzięki Jezusowi Chrystusowi (Hbr.9:12-14), a jednak objawienia maryjne zawierają takie herezje, co powinno dać wiele do myślenia, co do ich faktycznego źródła.

Kult maryjny spycha Chrystusa na drugi plan, choć to Jego Bóg uczynił jedynym zbawicielem i jedynym pośrednikiem dla ludzi: "Albowiem jeden jest Bóg, JEDEN też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus (1Tym2:5). W świetle Pisma Świętego ludzie, którzy próbują przyjść do Boga przez pośrednictwo Marii tracą czas i energię, gdyż Jezus powiedział: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. NIKT nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO PRZEZE MNIE" (J.14:6).

Smutny jest dla mnie fakt, że ogrom naszych rodaków marnuje ciężko zdobyte środki, czas i wysiłek, a wielu z nich traci przy tym życie dla pielgrzymek, które zamiast przybliżać ich do Jezusa Chrystusa, utwierdzają ich w kulcie, który nie ma nic wspólnego z naukami Pana Jezusa.

 

Szukaj

Menu Użytkownika


Nie pamiętasz hasła?

Polecamy

EWST.pl
Senior.pl
e-commerce.pl
com-media.pl
egospodarka.pl

Facebook

Patronat Kosciol.pl


Piotr Lorek, Motyw wygnania a doktryna piekła w Nowym Testamencie


Gorące tematy • Wszystkich Świętych i Halloween
 • In vitro
 • Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja
 • Lustracja
 • Kreacjonizm i ewolucjonizm
 • Harry Potter
 • Pedofilia i molestowanie
 • Aborcja
 • Eutanazja
 • Homoseksualizm
 • Unieważnienie, stwierdzenie nieważności małżeństwa
 • Sonda

  Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  1/1: Czy stosowanie kary śmierci jest zgodne z postawą chrześcijańską?

  Zdecydowanie tak 83,05%
  Raczej tak 1,66%
  Raczej nie 2,91%
  Zdecydowanie nie 11,65%
  Nie wiem 0,73%

  | 4,266 głosów | 0 komentarzy

  Wydarzenia

  W najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń